20 kent için sarı ve turuncu alarm verildi! Şiddetli fırtına bu kez göz açtırmayacak

Meteoroloji, Marmara ve Ege bölgesinde bulunan İstanbul dahil 20 ili sarı ve turuncu kodla uyardı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Aydın, Bilecik, Bolu, Bursa, Eskişehir, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Uşak, Yalova ve Düzce için sarı kodlu ihtar yapılırken Balıkesir, Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ için turuncu kodlu ihtar yapıldı.

PUS VE SİS BEKLENİYOR

Öte yandan ülkemizin batı bölümlerinin kesimli yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile Antalya’nın batı kıyılarının yağmur ve sağanak yağışlı, öbür yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği kestirim ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kısımlarda yer yer pus ve sis bekleniyor.

DENİZ ULAŞIMINA HAVA ENGELİ

Marmara Bölgesini tesiri altına alan elverişsiz hava kaideleri sebebiyle İDO, BUDO ve Kent Çizgilerinin bugün yapacakları birtakım seferlerinin iptal edildiği duyuruldu.

Rüzgarın Marmara ve Kıyı Ege’de güney ve güneybatı taraflardan kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) formunda esmesi beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı baca zehirlenmeleri ile ulaşımda aksamalar üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunması gerekmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir