7 ay önce başladığı işte güven kazanıp 1,5 milyon TL ile kaçtı

Diyarbakır’da yaklaşık 1 yıl evvel seyahatte tanıştığı tıp şirketi sahibi Murat Gezer ile samimiyet kuran ve daha sonra işe gereksinimi olduğunu belirterek, 7 ay evvel muhasebe ünitesinde çalışmaya başlayan N.A., inancını kazanıp, banka hesaplarında süreç yapma yetkisi aldı. Şirketin banka kartlarının şifrelerini de alan N.A., iddiaya nazaran, 30 Eylül’de şirketin bankadaki 1,5 milyon TL’sini yakınlarının hesabına geçirdikten sonra kaçtı. Gezer’in suç duyurusunda bulunduğu N.A.’nın, en son 30 Eylül’de işe geldiği ve masasındaki not defteri ile telefonunda süreç yaptıktan sonra iş yerinden biriyle konuşup akabinde çıktığı anlar ise güvenlik kamerasına yansıdı.

‘ŞİFRELERİMİZİ, HESAP KARTLARIMIZI ONA EMANET ETTİK’

N.A. hakkında cürüm duyurusunda bulunduklarını belirten Murat Gezer, “7 ay evvel işe gereksinimi olduğunu annesinin çok hasta olduğunu söyledi. Babasının da o durumda olduğunu ve tek erkek evlat olduğunu belirterek ailesine bakmakla yükümlü olduğunu söyledi. Onu işe aldık, denedik, takibini yaptık. Çok sağlam, bütün işini takip eden, mesai saatlerinden daha fazla çalışan ve hatta mesai saatinden fazla çalışmasına karşın ekstra para kabul etmeyen biriydi. İtimat üzerine şirket hesaplarımızı, şifreleri, hesap kartlarımızı hepsini ona emanet ettik. Ağır bir dönemde çalıştık. 30 Eylül’de sabah 08.00’de temizlikçi şirketteyken geliyor parayı babasının hesabına, babasının hesabından da eniştesinin hesabına gönderip kayıplara karışıyor. Kaç gündür yok. Telefonlarına ulaşamadığımız için ailesine ulaştık. Ailesinin birinci dediği ‘Şirkette bir şey var mı?’ Ailesi ile birlikte bizi dolandırdılar. Savcılığa bizim onları tehdit ettiğimizi, can güvenliklerinin olmadığını söylemişler” dedi. 

‘ÖĞRETİM GÖREVLİSİYİM’, ‘BANKA MÜDÜRÜYDÜM’ DEMİŞ

Murat Gezer, N.A.’nın birçok kişiyi de dolandırdığını söyleyerek, “Kız arkadaşının arkadaşlarını bile dolandırmış. İtimat hissiyle insanlara geldiği için hiç kimse kanıtlayamıyor ve yalnızca üzülmekten diğer hiçbir şey yapamıyor. Bize öğretim vazifelisi olduğunu belirtmişti. Baktık öğretim vazifelisi falan değil. Geçmişinde bir banka müdürü olduğu ve orada da bir soruşturmanın akabinde atıldığını duyduk. Paramızın geri alınmasını istiyoruz. Birçok insanı dolandırdı. Biz hata duyurusunda bulunduktan sonra birçok insan bize ulaşıyor ve onlar da arkası sıra gidip şikayette bulunuyorlar. Umarız bir an evvel yakalanır. Nitekim de bir emek kelam konusu. 100 kişilik bir grubuz. Tüm otellerin, tüm araçların parası onda. Savcılıktan bir an evvel onun bulunmasını rica ediyoruz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir