A Milli Takım’da EURO 2024 için büyük şans zora girdi!

Türkiye, dünkü şok sonuçla C Ligi’nin ‘en yeterli birincisi’ olma fırsatını büyük badireye soktu. Tepe için Gürcistan ve Yunanistan pusuda bekliyor. Şayet EURO 2024 için Play-Off oynamak zorunda kalırsak, mümkün 4 ülke ortasında birinci 2’de olmak; tek maçlık yarı finalin alanımızda oynanması manasına gelecek.

Fanatik’in haberine nazaran; eğer EURO 2024 finallerine küme etabından katılamazsak, Uluslar Ligi’nde kümesi dorukta bitirdiğimiz için Play-Off’tan turnuvaya katılma bahtımız var. Olası rakiplerimiz; (Finallere direkt gidenlerin yerini, en uygun puana sahip alttaki başka ülkeler alacak.) C Ligi’nde Küme 2’den Yunanistan, Küme 3’ten Kazakistan ve Küme 4’ten Gürcistan.

Kazakistan altımızda

Grup 3’ün önderi Kazakistan, son maçında Azerbaycan’a 3-0 (d) kaybetti ve 13 puan +2 averajda kalarak otomatikman en âlâ birinci yarışında bizim altımızda kaldı. Bu akşam Küme 4’te 13 puanlı liderliği mutlaklaşan +12 averajlı Gürcistan, Cebelitarık (d) ile karşılaşacak.. Ve son olarak yarın Küme 2’de tepeyi garantileyen 12 puan ve +6 averajlı Yunanistan da, Kuzey İrlanda’yı ağırlayacak. Bu iki maçtan çıkacak sonuç, Türkiye dahil 4 ülke ortasındaki sıralamayı belirleyecek.

Mart 2024’te gerçekleşecek

EURO 2024 Play-Offları’nda tek maç üzerinden oynanacak yarı finaller ve final maçları için sıralama çok değerli. Zira C Ligi’nin en uygun birincisi 4. ile, 2.’si de 3. ile yarı finali 21 Mart 2024’te alanında oynama fırsatı yakalayacak. 26 Mart 2024’te finallere gidecek ekibi belirleyecek final maçının hangi ülkenin konutunda olacağı ise kura çekimiyle netlik kazanacak. Bu ortada EURO 2024 küme elemeleri kura çekimi 9 Ekim’de çekilecek. Umarız işimiz hiç Play-Off’a kalmaz ve elemelerde kümemizde birinci iki sırada yer alarak 14 Haziran-14 Temmuz 2024’te Almanya’nın konut sahipliğindeki finallere direkt gideriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir