Adana’da tartışılan kırmızı kart kararı

Spor Toto Harika Lig’de Adana Demirspor ile Galatasaray karşı karşıya geldi. Çabadan kazanan çıkmadı. Hakem yorumcuları kuvvetli çabadaki tartışmalı kararları yorumladı.

Konut sahibi takımda Benjamin Stambouli 64. dakikada ikinci sarı karttan kırmızı kart gördü.

Bu sonuçla Adana Demirspor liderliği averajla, bir maçı eksik olan Medipol Başakşehir’e devretti. Üç maçlık galibiyet serisi son bulan Galatasaray da haftayı 17 puanda kapattı.

Stambouli’ye gösterilen ikinci sarıdan kırmızı kartı yanlışsız mu?

Ahmet Çakar: “Kırmızı kart yanlış”

“Hakem Halil Umut Meler, havalara girmiş. Vücut lisanı megalomanca. Stambouli’ye gösterdiği ikinci sarı kart ve dolayısı ile kırmızı kart yanlış. Öbür kartlarda da kıymetli kusurlar yaptı.”

Erman Toroğlu: “Hakemlerin başına saksı düşmüş”

“Hakem Halil Umut Meler, Adana Demirli oyuncuyu ikinci sarıdan atıyor. Bu karardan sonra bir anda kararlar değişmeye başladı. Bırakın yüzünü vücut ifadesinden de net aşikâr oluyordu. Çok kolay bir kırmızı kart maalesef… Dün gece Halil Umut, topla çarpıştı, tuhaf kararlar verdi ve oyuna hâkim değildi. Formsuzdu, sebebini de kendisi daha düzgün bilir. Maalesef hakemler bu sarı kartları kullanmayı bilmiyor ve sonra sonuca tescil ediyorlar. Neyse ki hakemlerin başına saksı düşmüş herhalde. Sonunda maçları yanlışsız dürüst uzatmaya başladılar. Çünkü futbolcular yatarak vakitten, hakemler da korkarak erken bitirip maçtan çalıyordu.”

Bülent Yıldırım: “Hakemi kutluyorum”

Bu çok net bir ikinci sarı kart. Hakemi kutluyorum, tebrik ediyorum kendisini.”

Lale Orta: “Doğru bir karar.”

“Hakem Halil Umut Meler çok net olarak ayağa basıldığını görüyor. Çok net ikinci sarı ve kırmızı kart. Yanlışsız bir karar.”

Deniz Çoban: “Tartışma götürmez bir karar”

Benim açımdan da tartışma götürmez bir karar. Mata’nın da konumu abartmaması takdire şayan bir durum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir