AFAD banka kasası çıkardı: Depremzedeler isyan etti

Merkez üssü Kahramanmaraş olan zelzelenin yankıları 7’nci gününde devam ediyor. Hala enkaz altında olan depremzedelerin ailelerinin acı bekleyişi sürerken, senarist Serkan Ünal, 6 gündür ailesinin kurtarılması için beklediği enkazdan, AFAD ve polis takımlarının banka kasası çıkardığı anların görüntüsünü paylaştı.

‘İnsan canı kadar ucuz bir şey yok’

Ünal’ın paylaştığı görüntüde bir depremzedenin, “Bizim ülkemizde insan canı kadar ucuz hiçbir şey yok. Millet parasının kaygısında. Benim canlarım orada yatıyor. Benim canlarım orada yatarken kasa çıkartmanın derdindeler. Bu türlü bir adilik olamaz” dediği duyuldu.

Senarist Serkan Ünal, ailesi ve komşularının 6 gündür kurtarılmayı beklediği enkazda AFAD ve polis takımlarının banka kasası çıkarmak için çalışma yaptığı anlara ait görüntü yayınladı.

‘Polisler banka kasası çıkarmaya gelmiş’

Ünal’ın “Babam, annem, kız kardeşim ve komşularımız 6 gündür enkaz altında. Polis takımları ve @AFADBaskanlik binamızın altında bulunan @Halkbank ve @isbankasi kasalarını yukardan aldıkları buyrukla çıkarmaya gelmişler. #Kahramanmaraş @ahbap Takdir sizin” notuyla Twitter’dan paylaştığı görüntüde depremzedeler AFAD ve polis takımlarına reaksiyon gösteriyor.

Yakınlarının enkazdan çıkarılması için bekleyen bir depremzede, “Bizim ülkemizde insan canı kadar ucuz hiçbir şey yok. Millet parasının sıkıntısında. Benim canlarım orada yatıyor. Benim canlarım orada yatarken kasa çıkartmanın derdindeler. Bu türlü bir adilik olamaz. Gruplar geldi hâlâ içeri girilmedi” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir