Bakan Uraloğlu’ndan İzmir’e ‘hızlı tren’ mesajı

İZMİR (İGFA) – İzmir’’in 31 Mart seçimlerinde Hamza Dağ ile yola devam edeceğini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, İzmir’in ulaşım muhtaçlığını pek yeterli bildiklerini belirterek, planladıklarından bahsetti.

İzmir’’de yapılan ulaşım yatırımlarına değinen Bakan Uraloğlu, ““Biz İstanbul – İzmir Otoyolu’nu bitirdik, hizmete sunduk. Biz Konak Tünelleri’ni bitirdik tekrar hizmete sunduk. Biz Menemen Aliağa Çandarlı Otoyolu’nu bitirdik ve hizmete sunduk” dedi.

“İZMİR’İ SÜRATLİ TRENLE TANIŞTIRACAĞIZ”

İzmirlilerin sabırsızlıkla yüksek süratli treni beklediklerini söyleyen Bakan Uraloğlu, ““Hızlı bir halde yürüyoruz orada. Bir ikmal ihalesi yapmamız gerekiyordu. İkmal ihalesini de yaptık ve yolumuza devam ediyoruz. İnşallah, İzmir’imizi süratli trenle tanıştıracağız ve İzmir’den Ankara’ya 3,5 saatte inançla seyahat etmiş olacağız” dedi. İzmir’’de Banliyö Sistemi projesini hayata geçirerek İzmirli vatandaşların hizmetine sunduklarını da hatırlatan Bakan Uraloğlu, ““Adnan Menderes Havalimanı’nın terminal binasını yaptık. Yakın vakitte da Yeni Foça’daki Yat Limanını yaparak sizlerin, İzmirlilerin hizmetine sunduk. Biz yeniden Sabuncubeli Tüneli’ni bitirdik biliyorsunuz. 15 dakikada Manisa’ya gidiyoruz. Hasebiyle biz İzmir’in gereksinimlerini biliyoruz. Sizlerle birlikte inşallah çalışmaya, İzmir’imize hizmet etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

İzmir’de, AK Parti iktidarları vaktinde 215 milyar liralık ulaşım yatırımı yapıldığına dikkati çeken Uraloğlu, ““İzmir’’in muhtaçlıklarını biz biliyoruz. İzmir’in etraf yolu muhtaçlığı var onu biliyoruz. Tekrar kent içerisindeki ulaşım muhtaçlıklarını biz biliyoruz. İzban’ın Bergama’ya kadar götürülmesiyle ilgili taleplerinizi biliyoruz. Onları da planladık. İnşallah AK Parti belediyeciliğiyle bir arada bu hizmetlerimize sizlerle bir arada devam edeceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir