BİLSEM ön değerlendirme uygulama sonuçları açıklandı

MEB’den yapılan açıklamaya nazaran, ön değerlendirmede genel zihinsel yetenek alanı için “Zihinsel Performans Kıymetlendirme Testi”, fotoğraf yetenek alanı için “Görsel Algı Testi”, müzik yetenek alanı için “Müzikal Yatkınlık Testi” uygulandı.

Ön kıymetlendirme uygulamalarında belirlenen baraj puanını geçerek, ferdî kıymetlendirme uygulamalarına katılmaya hak kazanan öğrenciler, 9 Mayıs’tan itibaren giriş evraklarını kayıtlı oldukları okul müdürlüklerinden alabilecekler.

Bireysel kıymetlendirme uygulamaları, her yetenek alanı için başka ayrı yapılacak biçimde planlanarak 15 Mayıs’ta başlayacak.

Bireysel kıymetlendirme sonucunda bilim ve sanat merkezlerine yerleşmeye hak kazanan öğrenciler, 2023 – 2024 eğitim öğretim yılından itibaren eğitimlerine başlayacak.

Deprem bölgesinde bulunan ve zelzele bölgesinden öteki vilayetlere nakil giden ve randevusu 6 Şubat’tan sonra olan öğrencilerin genel zihinsel yetenek alanı ön kıymetlendirme, 6 Mayıs-18 Haziran ortasında, fotoğraf ve müzik yetenek alanı ön kıymetlendirme ise 8-12 Mayıs’ta yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir