Ekrem İmamoğlu: Zehir gibi icracı bir kadro hazırladık

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “300 günde 300 proje” maratonu kapsamında Ümraniye ilçesi ve Anadolu Yakası’na hizmet verecek İSKİ projelerinin açılışı gerçekleştirildi. Alemdağ Caddesi düzenleme projesinin de temeli atıldı.

İBB Lideri ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ekrem İmamoğlu, toplu hizmet merasiminde konuştu. Bu sabah Ankara’da bir ortaya geldiği Ankara Büyükşehir Belediye Lideri ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Mansur Yavaş’ın selamlarını vatandaşlarla paylaşan İmamoğlu, Yavaş ile birlikte, ‘yönetimde muvaffakiyetin formülünü bilen, uygulayan, zehir üzere icracı bir kadro’ hazırladıklarını söyledi. İmamoğlu, “Yönetimde muvaffakiyetin formülü kolay. ‘Her şeyi ben bilirim’ diyen kimse olmayacak” dedi.

Ekrem İmamoğlu şunları söyledi:

“Yönetimde muvaffakiyetin formülünü bilen, uygulayan zehir üzere icracı bir kadroyu sizlere hazırlıyoruz. İdarede muvaffakiyetin aslında formülü kolay; ‘her şeyi ben bilirim’ diyen kimse olmayacak. Sadece liyakati olan beşerlerle çalış. Kim olduğuna bakma. Eşim, dostum, akrabam, damadım, kızım, oğlum deme. Vatandaşınla çalış, vatandaşınla… Milletin sesine kulak ver. Onun gözünün içine baka baka onu dinle. Onunla konuş, kaygısını anla. Kaygısına tahlil bul. Bakın, formülü anlatıyorum size. Siyaseti, yöneticiliği bir zenginleşme aracı olarak değil, manevi takvimde bir vicdan borcu olarak yap. Bu kadar kolay.”

‘GENÇLERLE BU MEMLEKETİ YÖNETECEĞİZ’

Yeni bir periyot başlatacaklarını vurgulayan İmamoğlu “Yeni devir insanımıza moral verecek. Bu memleketin kaynağı bu memlekette var. Çocuklarınıza baktığınızda güç kaynağını görüyorsunuz değil mi? 86 milyon insanımıza söylüyorum; sırtınızı bu milletin gençlerine yaslayın, gerisini düşünmeyin. Gençlerle bu memleketi yöneteceğiz. Gençler bu memlekete yeter” dedi.

‘ONU DAİMA BİR ARADA KONUTUNA YOLLAYACAĞIZ’

İmamoğlu kelamlarını şöyle sürdürdü:

“İşte 14 Mayıs’tan sonra biz bunu yapacağız. İstanbul’dan Hakkari’ye, Trabzon’dan Hatay’a Türkiye’ye çok güçlü bir güç katacağız. Bu ülkede herkes daha uygun kazanacak. Daha rahat geçinecek, daha inançta yaşayacak, daha memnun ve umutlu olacak. Size kelam veriyoruz. Bunların hepsi olacak. Bu memlekete rahmet gelecek, bolluk gelecek. Zira bu memleketin rahmet için insanı var, toprağı var, bilgisi var, mahareti var, gücü var. Yalnızca bundan faydalanmayı bilmeyen ‘ben bilirim diyen’ bir yöneticisi var. Onu da daima birlikte konutuna yollayacağız. (İktidar, iktidar, iktidar sloganları üzerine) Evet iktidar..

Ne için iktidar? 86 milyon milletin iktidarı için iktidar. Bir avuç insanın iktidarı için değil. Bu kararlılıkla yolumuza devam ediyoruz. İnancım, bütün zorluklarımıza karşın, 11 vilayetimizde yaşadığımız acılarımıza karşın, zelzele bölgesinde kaybettiğimiz canlarımıza olan borcumuzu nasıl ödeyeceğiz biliyor musun? Milletimiz için daha çok çalışarak ödeyeceğiz. O kentlerimizi de yine kuracağız. İstanbul’umuzu daha inançlı, daha sağlam bir kent haline getireceğiz. İşte bu formda ne olacak? Her şey çok hoş olacak.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir