Hayvan üreticisi “Üretici de bitti halk da, bittik abi” dedi, vatandaş üreticiyi alnından öptü

Sokak röportajında konuşan bir hayvan üreticisi, ziyan ettiğini anlattı. Vatandaş TV isimli Youtube kanalının İstanbul Kadıköy’de yaptığı röportajda vatandaş, yurt dışına taşınacağını şöyle söz etti:

“Abim 2 yıldır Fransa’da, ben de gitmek istiyorum. Hayvan üreticisiyim, kendi kasabım var. 500 lira yem. Üretici de bitti halk da bitti. Et alabiliyor musun? Ben satamıyorum. Babam aradım, “Oğlum eti bitiremiyoruz, et elimizde çürüyor.”

Bir vatandaş ise “Bakan ‘Koyun eti kokuyor diye yemiyorsunuz’ diyor ya, çok ucuz mu koyun eti? diye dayanak verdi. Hayvan üreticisi vatandaş, “Annem babam çalışanlarım baş edemiyoruz. Bittik abi.” diye şikayet etti. Diğer bir vatandaş ise bu kelamlar üzerine üreticiyi alnından öptü, başka vatandaşlar da alkışladı.

Hayvan üreticisi vatandaş akabinde “Kız arkadaşım bana diyor ki ‘Buradan git de öbür türlü olmayız’, niçin diyor? Kız hayvanın içine girmeyecek fakat istemiyor, nasıl yapayayım? Abim gitti, 1600 Euro taban fiyat alıyor, 3 aylık maaşıyla adam otomobil aldı.” sözlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir