Hulusi Akar’dan seçimin şifreleri… Erdoğan nasıl kazandı

Hulusi Akar, AKP Kayseri Vilayet Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, Kayserililere seçim kampanyası boyunca gösterdikleri ilgiden ötürü teşekkür etti.

Kentte yürütülen kampanya kapsamında AKP olarak tüm siyasi partileri ziyaret ettiklerini anımsatan Akar, seçimin demokratik, dostça ve kardeşçe yapılması için tüm teşebbüslerde bulunduklarını anlattı.

Türkiye’nin şu anda önemli bir beka sorunu olduğuna dikkati çeken Akar, “Ülkemizin önemli bir terör sorunu var. Bunlar hepsi bir cephe olmuşlar, ülkemize karşı, milletimize karşı bir hal içindeler, Sayın Cumhurbaşkanı’mıza karşı hal içindeler. Bunu da asil milletimiz gördü, görüyor. Bizim vazifemiz rastgele bir formda niçin eksik oldu, niçin fazla oldu sorunu değil. Demek ki bizim biraz daha çalışmamız lazım, biraz daha anlatmamız lazım. Halka küsmek üzere bir şey kelam konusu değil. Vatandaşımız doğrusunu biliyor. Biz vatandaşımızın ferasetine, şuuruna son derece güveniyoruz. Anlatıldıkça, her şey ortaya konuldukça, her şey görüldükçe biz inanıyoruz ki gerçek yol bulunacak.” diye konuştu.

Bakan Akar, büyük bir azimle, çabayla büyük, güçlü Türkiye için çalıştıklarını, Türkiye’den tüm dünyada beklentiler olduğunu lisana getirdi.

Bugün ya da yarın resmi seçim sonuçlar açıklandığında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tekrar cumhurbaşkanı seçilebileceğini belirten Akar, “Değilse de geri kalan periyotta de biz yaptığımız çalışmalarla, yapacağımız çalışmalarla vatandaşımızla daha çok görüşmek, onlara bu sıkıntıyı izah etmek, gerçekleri göstermek suretiyle dayanağını alarak, açık ve net bir halde, büsbütün demokratik teamüller çerçevesinde, inançlı bir formda, şeffaf bir formda cumhurbaşkanımızın tekrar cumhurbaşkanı seçilmesi için ne varsa yapılacak olanları yaptık, yapmaya devam edeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

SİNAN OĞAN

Bir gazetecinin cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan’ın ikinci çeşitte Cumhur İttifakı ile bir ittifak yapıp yapmayacağını sorması üzerine Akar, “Bunlar siyasetin aktörleri, siyasetin faktörleri. Bunlar her formda bu denklemde bir halde konuşulur, görüşülür. Makul ve mantıklı bir halde herkes yerini alır. O mevzuda bizim hem Cumhurbaşkanımız hem parti genel merkezimiz gerekli temasları yaparlar, konuşurlar, görüşürler, önlemimizi alırız.” sözlerini kullandı.

Bakan Akar, zelzele bölgelerinden AKP’ye gelen takviyenin sorulması üzerine, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı’mız başta olmak üzere, bakanlarımızın, valilerimizin, kaymakamlarımızın, belediye liderlerimizin, vatandaşımızın orada yaptığı azimli, kararlı fedakar çalışmaları görmemek hakikaten izansızlık, insafsızlık, ayıp olur. Hasebiyle vatandaşımız bunu görüyor. Onlar ne kadar fitne fesatla oradaki olayları değiştirerek, çarpıtarak anlatmaya kalksalar dahi ki hakikaten orada biz yaptığımız çalışmalarda bir arkadaş çıktı televizyonda dedi ki ‘bize hiçbir şey gelmedi.’ Sonraki gün arkadaşımla bir arada konuştuk ‘ama o denli söylemek zorundaydım’ dedi. Buna benzeri olaylar yaşandı, yaşanıyor. Orada dini, etnik, mezhepsel ayrım asla kelam konusu olmadı. Biz orada bir bütün halinde vatandaşlarımıza sarıldık, kucakladık.”

AKP Vilayet Lideri Fatih Üzüm de Kayseri’yi Cumhur İttifakı’nın 7 milletvekili ile Ankara’da en hoş biçimde temsil edeceklerini söyledi.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir