“İkinci Yüzyıla Çağrı” | ekonomist Jeremy Rifkin: Kılıçdaroğlu ve ekibiyle çalışıyor olmak benim için heyecan verici olacak

CHP önderi Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Ey dünya seninle rekabet etmeye geliyoruz, 3 Aralık’ı bekle” tabirleriyle duyurduğu ve partisinin mümkün iktidarına ait vizyon dokümanının açıklanacağı “İkinci Yüzyıla Çağrı” başlıklı toplantı, İstanbul Lütfü Kırdar Milletlerarası Kongre ve Stant Sarayı’nda gerçekleştiriliyor.

CHP önderinin açıklamalarının akabinde grupta yer alan ABD’li müellif, ekonomist Jeremy Rifkin açıklamlarda bulunuyor.

Jeremy Rifkin’in açıklamalarından ne çıkanlar şöyle:

“Türkiye’deki kıymetli dostlarım merhaba sayın Kılıçdaroğlu ve takımıyla çalışıyor olmak benim için heyecan verici olacak. Bilimsel teknik ve ekonomik girdi sağlayacağım ben ve Türkiye’nin kapsamlı bir yol haritası oluşturmasına yardımcı olacağım ve bu halde Kılıçdaroğlu ülkesini bir dönüşümden geçirecek. Bu bir sanayi dönüşümü ve sıfır karbon emisyonu içeriyor. Benim grubun AB’de temel mimari misyonlarda yol aldı. İklim değişikliği üzere bahislerde da misyon aldık. Birleşik devletlerde de benzeri roller üstlendik. Size katılmak çok hoş. Sayın Acemoğlu ile çalışıyor olmak bana memnunluk verecek. Artık önemli bir problemimiz var. Son periyottaki iklim çalışmaları bize şunu gösteriyor Akeniz’in 20 ülkesi yani 480 milyon kişi dünyanın geri kalanından yüzde 20 daha süratli ısınıyor. Bu da bütün dünya genelinde en süratli yağmur azalımı da bu bölgede görünüyor. Oldukça kıymetli bir kısmı yerleşilemez hale gelecek bu türlü devam ederse. Her Akdeniz ülkesi bu mevzuyu ele almaları gerekiyor. Birlikte çalışırsak daha geniş bir ölçekte çalışırsak lakin başarılı olabiliriz.

“Son bahardaysa fırtınalar ve tayfunlar bizi vuruyor bunalrın hepsi bir ortaya gelerek ekosistemimizi altüst ediyor.

Ayrıntılar gelecek…

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu “Türkiye’yi dünyanın merkezi yapacağım” dediği vizyon dokümanını açıklıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir