İletişimin yüzlerce gazeteci yetiştiren 40 yıllık çınarı

Tokgöz, 1978’de doçent, 1985’te profesör oldu. 1988’de Basın Yayın Yüksekokulu’nun müdürü olarak atanan Prof. Dr. Tokgöz, 1969’dan 2008’e kadar Ankara Üniversitesi’nde, TRT’deki çalıştığı devirler de dahil 43 yıl vazife yaptı.

Prof. Dr. Tokgöz, emekli olmasına rağmen doktora öğrencilerine her sömestir bir ders vermeye devam ettiğini belirterek, “Hocalığa devam ediyorum. Bu benim için bir cümbüş. Çocuklarla birlikte olmaktan keyifli oluyorum. Bu yılki küme çok yeterli, hepsi irtibat fakültesi mezunu. Öğrenciler bağlantılı olunca verdiğiniz dersler daha kolay okutulabiliyor” dedi.

Prof. Dr. Tokgöz 40 yıldır kesintisiz gazeteci yetiştiriyor.

“Temel Gazetecilik” kitabının gazetecilik kısmı öğrencileri için en temel kaynak olduğunu vurgulayan Tokgöz, “8 kitap yazdım. Bunlardan üçü akademik çalışmalarım. Son olarak ‘Bir İrtibat Duayeninin Anıları’ kitabım yayımlandı. ‘Temel Gazetecilik’ kitabım 15. baskısını yaptı. Binlerce öğrenci yetiştirdim. Ortalarında Türk basınının çok kıymetli isimleri de var. Öğrencilerimin sevgisi ve ilgisinden çok memnunum” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir