İnegöl’de beyanların yüzde 84’ü tamam

BURSA (İGFA) – Bursa’da İnegöl Belediye Lideri Alper Taban, mahallî basın temsilcileriyle bir ortaya geldi. 2019 Mart ayında vazifeye gelmesinin akabinde bugüne kadar geçen müddette yapılan çalışmalara ait bilgiler veren Lider Taban, devam eden projelerle ilgili de basın mensuplarını bilgilendirdi.

Basınla buluşma programı, Yeni Ömür Alanı ve Kent Meydanı projesi içerisinde kendine has bir yapıda yenilenmiş yüzüyle hizmet vermek için gün sayan Gastro İnegöl restoranında gerçekleştirildi. Gastro İnegöl’ün yeni yerindeki birinci konukları, bu buluşmayla İnegöl basını oldu.

BELEDİYE ÜNİTELERİ YENİ BİNAYA TAŞINMAYA BAŞLADI

Başkan Alper Taban, basın mensuplarına 5 yıllık vazife mühleti içerisinde yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Pek çok kıymetli projenin hayata geçirildiğini tabir eden Lider Taban, “Bunlar ortasında kentimizin merkezinin adeta baştan dizayn edildiği Yeni Hayat Alanı ve Kent Meydanı ile Merkez Park projelerine ayrıyeten parantez açmakta yarar var. Bir yandan alt yapı atağıyla yerin altında çalışırken bir yandan da üst yapıda İnegöl’e paha katacak projelerimiz yükseliyor. Şu anda içerisinde bulunduğumuz Yeni Ömür Alanı ve Kent Meydanı projesinde artık son basamaktayız. Kısa müddet içerisinde Gastro İnegöl restoranımız burada hizmet vermeye başlayacak. Burası birebir vakitte kentimiz ismine bir yerlileşme hareketi. Yerli eserlerimizin, kentimize has lezzetlerin sunulduğu özel bir yer. Tekrar ünitelerimiz taşınmaya başladı. Kimi ünitelerimiz artık yeni binada hizmet veriyor” dedi.

“VERDİĞİMİZ KELAMLARI TUTTUK”

2019 yılında bu yola çıkarken İnegöl halkına kimi kelamlar verdiklerini de hatırlatan Lider Taban, “Çok şükür ki bugün periyodumuzun artık sonuna gelirken, beyanlarımızın yüzde 84’ünü gerçekleştirmiş olmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz kelamları tuttuk” diye konuştu.

“BEYANLARLA HUDUTLU KALMADIK, GEREKSİNİM NEYSE ONA ODAKLANDIK”

Beyannamede yer almayan pek çok projenin de yeniden periyot içerisinde İnegöl’e kazandırıldığını belirten Lider Taban, “Bu süreçte yalnızca verdiğimiz sözlerle de sonlu kalmadık. Kentin gereksinimlerine odaklandık ve gereksinim neyse onu yerine getirmeye uğraş ettik. Çarşı bölgesinde İshakpaşa Külliyesi yanında abdest alma yeri ve lavabolar, yeni Kaymakamlık lojmanı, Paklık İşleri Müdürlüğü idari binası, yeni Hayvan Pazarı ve Soğuk Hava Deposunun GES projeleri, içerisinde bulunduğumuz Gastro İnegöl oluşumu, Alanyurt Akhisar ve Alanyurt Mesudiye irtibat yolları, paklık ve geri dönüşüm yatırımları üzere pek çok çalışmayı seçim sonrası devirde muhtaçlık olduğunu tespit ederek hayata geçirdik” açıklamalarında bulundu.

MİLLET BAHÇESİNDE AMAÇ 2024

Yapımı devam eden Bursa’nın en büyük Millet Bahçesi unvanına sahip Millet Bahçesi projesine ait de bilgi veren Lider Taban, şöyle devam etti: “Burası İnegöl’ümüze yakışan bir alan olacak. Yalnızca İnegöl değil, etraf vilayet ve ilçelerden de ilgi olacak bir proje. Kentin gelişim bölgesinde yeni bir hayat alanı ortaya çıkacak. Burada gayemiz 2024 yılında bu projeyi nihayete erdirmek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir