İngiltere’de buzla kaplı göle düşen 3 çocuk hayatını kaybetti

İngiliz polisi, dün öğlenden sonra göle düşen ve ani kalp durması yaşayan 8, 10 ve 11 yaşlarındaki 3 çocuğun öldüğünü açıkladı. Polis, 6 yaşındaki bir çocuğunun ise durumunun kritik olduğunu bildirdi.

İlk raporlar donmuş gölde 6 kadar çocuğun olduğunu ortaya koydu İngiliz polisi, dün öğlenden sonra 4 çocuğun göle düştüğünü ve ani kalp durması yaşadıklarını açıklamıştı.

Çocukların durumunun kritik olduğunu duyuran yetkililer, Babbs Mill Parkı’nda arama kurtarma çalışmalarının sürdüğünü kaydetmişti. Polis göle kaç çocuğun düştüğünü yahut hala kayıpların olup olmadığını açıklamamış fakat birinci raporlar donmuş gölde 6 kadar çocuğun olduğunu ortaya koymuştu.

West Midlands Polisinden Başkomiser Richard Harris, olaya ait açıklamasında, “İtfaiye olay yerine geldiğinde, suda 6 kadar kişinin olduğu konusunda bilgilendirildik.” tabirini kullanmıştı. İtfaiye, olay yerinden gelen raporlar ve toplumsal medyadaki imajların, çocukların buzlu gölde oynadıklarını ve sonrasında göle düştüklerini gösterdiğini belirtmişti. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir