Kılıçdaroğlu’ndan çadır çağrısı: Satın alacağız

Merkez üssü Kahramanmaraş olan 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki zelzele, 6 Şubat sabahı 10 vilayette yaklaşık 13,5 milyon kişinin yaşadığı bölgeyi yıkıma uğrattı.

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bu sabah yine sarsıntı bölgesine gitti. Kılıçdaroğlu, sarsıntı felaketinin yaşandığı Malatya’da açıklamalarda bulundu. Çadır üreticilere ve hükümete davet yapan Kılıçdaroğlu, “Kızılay’ın, AFAD’ın çadır stoku nerede? Buradan tekrar hükümete davet yapıyoruz. Lütfen bu sorunu çözün. Elinde çadır olan işletmeler bize bildirsin, biz alacağız ve zelzele bölgelerine göndereceğiz” dedi.

Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

Genel Liderimiz Deniz beyefendisi kaybettik. Sahiden son derece hüzünlüyüm. Bu ülkenin huzura kavuşması için, demokrasinin gelişmesi için, hakkın hukukun adalet için büyük gayret harcayan genel liderimizi yitirmenin büyük kederi içerisindeyim. Allah’tan rahmet diliyorum.

Malatya’dayız. Öbür bir acı ortamdayız. Büyük dertler var. Şu ana kadar bize aktarılan temel sorun çadır. Gazeteci arkadaşlarım da farkındalar hava çok soğuk. Belirli yerlerde duruyorlar. Şahıslara yerlere açıyorlar ancak dışarıda, otomobilde kalan çok sayıda Malatyalı var. Çadır konusunda buradan açık davet yapıyorum. Bütün sarsıntı bölgelerine gönderilmesi lazım. Beşerler soğuktan muzdaripler. Ben buradan Türkiye’de çadır üreten bütün firmalara sesleniyorum. Sizin elinizde çadır stokunuz varsa lütfen bizim büyükşehir belediye liderlerine ulaşın. Biz bunları satın alacağız ve sarsıntı bölgelerine göndereceğiz. Şu ana kadar çadır sorunu çözülemiyorsa demek ki sıkıntımız var. Nasıl oluyor da bu kadar hazırlıksız davranabilirler akıl alır değil. Türkiye bütün problemlerini çözebilecek kapasitede bir ülke. Koordinasyonsuzluk problemleri birlikte getiriyor. Kızılay’ın, AFAD’ın çadır stoku nerede? Buradan tekrar hükümete davet yapıyoruz. Lütfen bu sorunu çözün. Elinde çadır olan işletmeler bize bildirsin, biz alacağız ve zelzele bölgelerine göndereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir