Lionel Messi’den Brezilya ve İspanya itirafı: Yenmek zor olacak

Avustralya’yı yenerek 2022 FIFA Dünya Kupası’nda çeyrek finale kalan Arjantin Ulusal Kadrosu’nda Lionel Messi, turnuvadaki favorilerini açıkladı. Dikkat çeken sözler kullanan Messi, Brezilya ve İspanya itirafında bulundu.

2022 FIFA Dünya Kupası son 16 çeşidinde Avustralya’yı mağlup ederek çeyrek finale çıkmayı başaran Arjantin’de Lionel Messi, turnuvada favori gördüğü ekipleri açıkladı.

Cumhuriyet’in Marca’ya dayandırdığı habere nazaran, Arjantin’in Dünya Kupası’nda zafere ulaşabilecek ekipler ortasında yer aldığını belirten yıldız futbolcu, “Arjantin her vakit en yeterliler ortasında. Adaylardan biri olduğumuzu biliyorduk lakin bunu alanda kanıtlamamız gerekiyordu ve bunu Avustralya’ya karşı bir defa daha kanıtladık” dedi.

Brezilya itirafı

Turnuvada uğraş eden öbür ekipler ortasındaki favorileri sorulduğunda ise Messi, kelamları ile yanıt verdi.

Almanya’nın Dünya Kupası’nda elenmesi hakkında da görüşlerini aktaran Arjantinli yıldız, “Elenmelerine şaşırdım. Pek çok üst seviye oyuncuları vardı ve onlar Dünya Kupası’nın en uygunları ortasında yer alan genç bir kadroydu. Birinci tıpta tekrar elenmeleri şaşırtan ancak bu Dünya Kupası’nın ne kadar güç olduğunu gösteriyor. Artık kıymetli olan ulusal ekibin ismi değil, alanda ne gördüğünüz. Her şey giderek daha eşit hale geliyor” sözlerini kullandı.

Messi 1000. maçında 789. golünü attı, Maradona’yı geçti

Arjantin’in yıldızı Lionel Messi, mesleğindeki 1000. maçta 789. golüne imza attı. Avustralya karşısında ekibini 1-0 öne geçiren golü atan Messi, 1000. maçını da boş geçmedi. Avustralya karşısında fileleri havalandıran Messi, Dünya Kupalarındaki gol sayısını 9’a yükseltti.

Messi, şampiyonada 8 golü bulunan Arjantin efsanesi Diego Armando Maradona‘yı geride bıraktı. Messi, 10 golüyle Arjantin’in Dünya Kupalarındaki en golcü ismi Batistuta ile ortasındaki farkı da 1’e indirdi. Messi ayrıca, Dünya Kupalarında 8 gol atan Cristiano Ronaldo‘yu da geçmeyi başardı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir