MasterChef’e Fatma Nur’un hatası damga vurdu! ‘Sen misin buranın uyanığı?’

Milliyet.com.tr
Hafta içi her gün Tv8 ekranlarında izleyici karşısına çıkan MasterChef, 22 Eylül Perşembe akşamı 79’uncu kısmıyla ekranlara geldi. Haftanın üçüncü ve son ekip oyununun gerçekleştiği gecede; kadrolar Diyarbakır’da hünerlerini sergiledi. Heyet koltuğunda Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu’nun oturduğu yarışın son kısmında; gruplar Diyarbakır’daki konuklarına; Habenisk çorbası, içli köfte, duvaklı pilav, nardan aşı, burma kadayıf yemeklerini yaptı.

“OCAKLARI KULLANMAYIN”

Kıyasıya gayret eden gruplar, yemekleri yetiştirmeye çalışırken; mavi ekibin ocağında ıstırap oldu. Yarışın bitmesine bir dakika kala herkesi durduran Mehmet Şef, yemeklere mangalda devam etmelerini söyledi. Kırmızı ekibin da ocak kullanmamasını söz eden Yalçınkaya, “Bu sebeple iki kadroya da 10’ar dakika veriyoruz” dedi.

Bu kelamlar sonrasında pişirdiği yemeği ocağa alıp ısıtan Fatma Parıltı, Mehmet Şef’e yakalandı. Kırmızı kadro yarışmacıları “Şef dalgınlığına gelmiş” dese de Mehmet Yalçınkaya, durumu görmezden gelemedi. Mehmet Şef’in “Sen ne yaptın? sorusu üzerine; “Özür dilerim Şef, dalgınlığıma gelmiş” diyerek kendini savundu.

“MASTERCHEF’TE ŞIMARMAMAYI ÖĞRENECEKSİN”

Bunun üzerine Mehmet Şef, Fatma Ziya’ya; “Sen bu programda hayatı öğreneceksin. Sen MasterChef’te şımarmamayı öğreneceksin. Çok şey öğreneceksin. Bu programda heyet bir şey yasak dediyse yasaktır. Al derlerse alacaksın kıymayı. Ondan sonrasını siz düşünün” kelamlarıyla sert çıktı. Fatma Ziya’nın “Tamam Şef'” demesi üzerine Mehmet Yalçınkaya “Burada her dakika kural değişikliğimi yapacağız sana nazaran?” diyerek son noktayı koydu.

“SANA NAZARAN KURAL DEĞİŞİKLİĞİ Mİ YAPACAĞIZ?”

Ardından Mehmet Yalçınkaya, “Sen misin buranın uyanığı? Öbür arkadaşlarım gelsin söyleyeceğim onlara. Ben tek başıma karar alamam” dedi.

ŞEFLERDEN KIRMIZI EKİBE YAPTIRIM

Konukların tadım yaparak yemekleri puanlamasının akabinde kadrolar, stüdyoya döndü. Şefler Fatma Ziya’nın atılımı sonrası verdikleri kararı açıkladı. Arkadaşlarının yanlışı nedeniyle, karşı gruba da haksızlık olmaması ismine kırmızı ekip, oylamaya 3 puan geride başladı.

KAZANAN KADRO AŞİKÂR OLDU

Açılan oylar sonucu yarışın galibi, açık orta mavi grup oldu. Kırmızı ekip yarışmacıları ise ferdi dokunulmazlık için tezgahlara geri döndü. Kırmızı kadro üyeleri ferdi dokunulmazlık yarışında manderella peyniri ile yaratıcı tabaklar çıkardı.

POTAYA GİDEN İSİMLER

En âlâ üç tabağı yapan isim,  Ayaz, Yağız ve Büşra oldu. Ferdî dokunulmazlığı kazanan Ayaz, beşinci eleme adayı olarak ekip kaptanı Vural’ı seçti. Haftanın son eleme adayı ise takım oylaması sonucu Atike oldu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir