“Menemen Halkı, Esnafımız ve İşçimiz İçin Canımı Veririm”

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, Nisan Ayı Meclis oturumunda deyim yerindeyse bir konuştu, pir konuştu.

Önceki yıl kullandıkları kredi için eleştirilen Pehlivan, “Biz bu krediyi, 14 buçuk yıllık ödenmeyen ikramiyeler, 4 buçuk ay geriden gelen maaşlar gibi işçi alacaklarımız,  Menemen esnafımıza gırtlağa kadar borca dayanmış bir kurumun borçlarını ödemek için bu krediyi kullandık. Yine olsa yine aynısını yaparım. İşçimiz için, Menemen halkı için, Menemen esnafımız için canımı veririm” dedi.

Menemen Belediyesi Nisan ayı 2. meclis oturumu, Menemen Belediye Başkanı Aydın Pehlivan yönetiminde Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşti. Meclisin  gündeminde yer alan 2022 yılı Faaliyet Raporu, oy çokluğuyla meclisten geçti. Faaliyet Raporu oylaması öncesi konuşan Menemen Belediyesi CHP Grup Başkan Vekili Ali Yılmaz, 1 Şubat 2022 tarihinde Menemen Belediyesi’nin aldığı 25 milyon lira kredi için açtıkları davanın leyhlerine sonuçlandığını dile getirdi.

Yine olsa yine yaparım

Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, “Faaliyet raporuna olumlu yönde oy veren mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sonuçta biz hepimiz biriz, ‘birlikte yönetelim’ mantalitesindeyiz. Katkı koyan koymayan bütün Meclis Üyesi arkadaşlarımızdan Allah razı olsun. Faaliyet raporunun içeriğinde zaten bütün yıl bu yapmış olduğumuz bütün etkinliklerimizi yapmış olduğumuz icraatlarımızı ifade ettik. Ali Ağabey, 25 milyon TL krediden bahsetti. Davayı kazandıklarından bahsetti. Kıymetli Meclis Üyelerimiz, değerli Menemenli hemşerilerim, evet 25 milyon TL kredi kullandık ve bu konuyla ilgili yargılanıyorum. Biz bu 25 milyon TL’yi neden kullandık. 14 buçuk yıllık ödenmeyen ikramiyeler, 4 buçuk ay geriden gelen maaşlar gibi işçi alacaklarımız ve Menemen esnafına gırtlağa kadar borca dayanmış bir kurumun borçlarına ödemek için bu krediyi kullandık. Yine olsa yine aynısını yaparım. İşçimiz için, Menemen esnafı için, Aydın Pehlivan ceza almış zerre-i miskal umurumda değil. Menemen halkı için de, işçimiz için de, Menemen esnafımız için de canımı veririm” dedi.

“Karınca gibi çalışıyorum”

Seyrek’teki arsa satışları hakkında da konuşan Pehlivan, “Arsalar sürekli bir temcit pilavı gibi önümüze geliyor. Seyrek arazilerimizle ilgili ihaleye çıkıldı ve satış yapıldı. Biz şu anda Menemenin, Menemenli kıymetli hemşehrilerimizin geleceğini düşünüyor, önünü açıyoruz. Göreve gelmiş olduğumuz gün Türkiye’nin en borçlu ilçe belediyelerinden biri iken şu anda bu irade, bu 16 inanmış arkadaşımızın da destekleri ile birlikte Menemenimizi Türkiye’nin en borçlu ilçe belediyelerinden biri olma durumundan çıkardık. Menemenimize hayırlı uğurlu olsun. Göreve geldiğimden beri karıncadan daha çok çalışıyorum. Faaliyet raporuna bakın, neler yapmışız görün. Bu işler ağustos böceği gibi yan gelip yatmakla olmuyor” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir