Murat Yetkin: Hem terörist de hem oy iste; AK Partililer çifte standardın kitabını yazıyor!

Gazeteci, yazar Murat Ehil, AKP heyetinin başörtüsü konusundaki Anayasa çalışmaları kapsamında HDP’ye yaptığı ziyarete işaret ederek, bunun bir “çifte standart” örneği olduğunu belirtti. 

“Bu fotoğraf, seçimler yaklaştıkça AK Parti’nin siyasi fırsatçılık (oportünizm) ve ikili standardın tepelerini zorladığının işaretlerinden sadece biridir” diyen Ehil, şu tabirleri kullandı:

“Şöyle düşünün lütfen. CHP ya da ola ki GÜZEL Parti’nin küme lider vekilleri bir yasa, ya da anayasa değişikliği için HDP küme lider vekillerini TBMM’deki odalarında ziyaret etse AK Parti ve MHP ile hükümet çizgisindeki medya bu görüşmeye nasıl reaksiyon verirdi? Haber başlıkları ve fotoğraf altını siz de yazabilir, ‘Şer ittifakından’ başlayabilirsiniz.

HDP heyetindeki üç isim aleyhinde de milletvekilliklerinin düşürülmesi hakkında TBMM’ye gönderilmiş fezlekeler bulunuyor. Gönderen, başında Bozdağ’ın bulunduğu Adalet Bakanlığı. Genel Heyete geldiğinde HDP’lileri PKK’lı olmakla suçlayan konuşmalar yapıp halkın verdiği oyların geçersiz kılınarak milletvekilliğinden düşürülmesini isteyenler ortasında Elitaş olacak. Lakin artık oylarına gereksinimleri var ve bu yüzden çehrelerinde zoraki ve yapmacık tebessümlerle ziyaretlerine gidip, ellerini sıkıyor, oylarını istiyorlar. Pekala ne için oy istiyorlar? Anayasa değişikliği için. Bir yandan AK Parti’nin Cumhur İttifakı ortağı MHP’nin teşebbüsleriyle açılan HDP’yi kapatma davasının Anayasa Mahkemesinde devam ettiğini de anımsayalım. AK Partililer bu hareketle fırsatçılık ve ikili standardın kitabını yazıyorlar bence.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir