Sabiha Gökçen’den Malezya’ya direkt uçuşlar başlıyor

İSTANBUL (İGFA) – Türkiye’nin en büyük ikinci havalimanı olan İstanbul Sabiha Gökçen Memleketler arası Havalimanı (İSG), Kuala Lumpur merkezli yeni sınırı ile global ağını genişletmeye devam ediyor.

Kuala Lumpur Milletlerarası Havalimanı (KLIA) varışlı olarak çeşitli etnik kökenleri, lisanları ve dinleri içinde barındıran Malezya’yı ve ötesini keşfetme fırsatları artık Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt uçuşla mümkün hale geliyor.

Batik Air Malaysia, 10 Şubat 2024 tarihinden itibaren her Salı, Perşembe, Cumartesi ve Pazar günleri olmak üzere haftada dört sefer İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) – Kuala Lumpur seferlerini gerçekleştirecek. Sabiha Gökçen Memleketler arası Havalimanı ve Batik Air için en uzak destinasyonu birleştirme fırsatı sunan bu iş birlikteliği, 10 saat 50 dk’lık direkt uçuşla İstanbul’u Kuala Lumpur’a bağlayacak. Asya’nın incisi, kültür ve finans başşehri Kuala Lumpur üzerinden Jakarta, Bali, Singapur, Bangkok, Phuket üzere tanınan destinasyonlara aktarma da yapılabilecek.

Batik Air Küme Strateji Yöneticisi Datuk Chandran Rama Muthy, Sabiha Gökçen Havalimanı’nı (SAW) ağ geçidi olarak seçme kararına ait, “Her iki uçta da iki kıymetli merkezi birbirine bağlayan bir rota oluşturmaya karar verdik. İstanbul Sabiha Gökçen, Avrupa’ya bağlanırken, Kuala Lumpur Milletlerarası Havalimanı (KLIA), Güneydoğu Asya, Doğu Asya ve Avustralya’ya bağlanarak hem iş hem de tatil hedefli seyahatler için değerli avantajlar sunuyor.” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir