Seken kurşun isabet etti! Yolda yürürken gözünü kaybetti

Olay, dün saat 20.30 sıralarında, Uzun Sokak’ta meydana geldi. Gökhan K., iş yerinin önünde duran Uğur Çakır’a tabanca ile ateş etti. Çakır, 2 bacağından yaralanırken, seken kurşunlardan biri, Onur Mert’in yüzüne isabet etti. Çakır ve Mert, kanlar içinde yığılırken, kuşkulu ise kaçtı.

İhbarla olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi. Birinci müdahale sonrası yaralılar, hastaneye kaldırılıp, tedaviye alındı. Uğur Çakır’ın olay yerine gelen babası ise kötülük geçirdi.

O ANLAR KAMERADA

Trabzon’a gezmek için geldiği belirtilen Onur Mert’in vurulduğu anlar, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. İmgelerde; sokakta yürüyen Mert’in bir anda yüzünü tutarak yığıldığı, silah sesleri üzerine kalabalığın sokakta panikle kaçıştığı anlar yer aldı.

Olaydan sonra kaçan Gökhan K., polisin takibi sonucu silahıyla birlikte yakalandı. Gözaltına alınan Gökhan K.’nin emniyetteki sorgusunun sürdüğü öğrenildi. 

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesi’nde tedavi gören Onur Mete’nin ise sol gözünü kaybettiği belirtildi. Operasyona alınan Mert’in göz bütünlüğünün korunması için çalışıldığı öğrenildi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir