Selvi: İktidarın, ekonominin gündemden düşmesini sağladığı için Kılıçdaroğlu’na plaket vermesi gerekiyor

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son periyottaki çıkışlarını ve adaylık ihtimalini kıymetlendirdi. 

Selvi, Kılıçdaroğlu için “Galiba Cumhurbaşkanı adayı olmak istemiyor” diye düşünmeye başladığını belirterek, şöyle devam etti:

“Tam da cumhurbaşkanı adaylığını garanti altına aldı diye düşünürken, Kemal Beyefendi bir çuval inciri berbat etti. Hiç yokken bir ABD gezisi çıkardı. ABD’de kaybolduğu bir 8 saat yaşadı. Unutulmuşken başörtüsü teklifini gündeme getirdi. Yetmezmiş üzere Türkiye Cumhuriyeti’ni cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapmakla suçladı. Artık de icazet tartışmalarının odağında İngiltere seyahatine çıkmış bulunuyor. Aslında iktidarın, iktisadın gündemden düşmesini sağladığı için Kılıçdaroğlu’na plaket vermesi gerekiyor.

Kılıçdaroğlu böyle devam ederse cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalı hale gelecek. 6’lı masa Kılıçdaroğlu’nu taşımakta zorlanacak. Erdoğan’ın çaktırmadan attığı dayanaklar bile Kılıçdaroğlu’nu aday yapmaya yetmeyebilir.” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir