Sinan Oğan’dan “ikinci turda kimi destekleyeceksiniz” sorusuna yanıt

Sinan Oğan, yurt dışı oyların sayımının sürdüğü ATO Congresium önünde yaptığı açıklamada, birinci andan itibaren seçimlerin ikinci tipe kalacağını söylediklerini hatırlattı.

Seçimlerden evvel yüzde 11-12 civarında oy almayı beklediklerini belirten Oğan, “O oyu aldığımızı da düşünüyoruz aslında lakin birtakım sandıklarda yüzde 2’lik bir erozyonumuz oldu. Son gün, son 3 gün Muharrem İnce’den boşalan kitle bize sardırdı resmen. Seçim günü söylenti çıkardılar, okullara ‘Sinan Oğan çekildi’ diye pankartlar astılar. Her türlü pis oyunu oynadılar fakat buna karşın maksadımızdan geri durmadık.” değerlendirmesinde bulundu.

Oğan, daha evvel Türk milliyetçilerinin, seçimin tam göbeğinde olacağını vurguladıklarını anımsatarak, “‘HDP ve HÜDA PAR bu seçimde kilit olmayacak’ demiştik. ‘Biz, bu seçimin belirleyeni olacağız’ demiştik. İstediğimiz bütün amaçlara vardık. Bundan sonra Türkiye’nin bir siyasi krize, çalkantıya girmemesi için bütün sorumluluğu üstleneceğiz, alacağız. Sorumlu devlet adamı üzere davranacağız.” diye konuştu.

“İkinci çeşitte kimi destekleyeceksiniz?” sorusunu yanıtlayan Oğan, şunları söyledi:

“İstişare yapacağız. Bugün hem Cet İttifakı’nın bileşenlerini toplantıya davet ettim hem de birlikte hareket ettiğim yol arkadaşlarımı davet ettim. Bugün her iki kesitle de ortak bir istişare toplantısı yapacağız. Bu istişarelerimiz devam edecek ve en kısa müddette inşallah bir sonuca varacağız. Bu sonuç, Sinan Oğan’ın kararı olmayacak, bir ortak aklın kararı olacak.”

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir