TFF Başkanı Büyükekşi’den play-off açıklaması: Nereden çıkıyor anlamış değilim

Maraş merkezli zelzelelerin akabinde orta verilen Üstün Lig’de 17 grubun dönem sonunda play-off oynanması talebinde bulunduğu savıyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’den açıklama geldi.

Fanatik’e konuşan Büyükekşi, argümanları yalanlayarak bu türlü bir durum olmadığını söyledi.

Büyükekşi şöyle konuştu:

“Yaptığımız resmi açıklamalara karşın maalesef her gün ligin gidişatı ve gibisi hususlarda çeşitli savlar gündeme geliyor. Daha evvel resmi duyurularını ve planlamalarını yaptığımız süreçler dışında rastgele yeni bir şey gündemimizde yok. Play Off argümanı ve gibisi şeyler nereden çıkıyor anlamış değilim. Ne bu tarafta bir talep gelmiş durumda ne de bu türlü bir şey gündemimizde.”

“Ligleri planladığımız formda oynatıp, takvimimize sadık kalarak dönemi bitirmek en büyük gayemiz” diyen Büyükekşi, “Bilindiği üzere İstanbul’da 10 Haziran 2023’te Şampiyonlar Ligi Finali’ne mesken sahipliği yapacağız” sözlerini kullandı.

Büyükekşi, “Gayemiz en geç haziranın birinci haftasında ligleri sağlıklı bir formda bitirmek, sonrasında da tüm mesaimizi Şampiyonlar Ligi Finali’ne harcamak. Yaşadığımız büyük felaket sonrası FIFA ile olduğu üzere UEFA ile de daima bağlantı halindeyiz. Kimsenin kuşkusu olmasın. İnşallah TFF olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğu yerine getireceğiz” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir