The Prodigy yıllar sonra yeniden Türkiye’ye geliyor

Canlı performansları, dünyanın en çılgın gösterilerinden biri olarak gösterilen müzik kümesi Prodigy, uzun bir ortadan sonra tekrar İstanbul’da. 2019 yılında vokalistleri Keith Flint‘in ani mevti ile sarsılan başka küme üyeleri Liam Howlett ve Maxim Reality, orta verdikleri canlı performanslarına “The Prodigy Back on Tour” ile dönüyor. Küme, 23 Temmuz akşamı KüçükÇiftlik Park’ta sahne alacak.

The Prodigy İngiltere’de 1989 yılında Liam Howlett tarafından “Moog Prodigy” ismiyle kurulan, 1991 de ismini “The Prodigy” olarak değiştirdikten sonra yaptıkları “Firestarter”, Smack My Bitch Up”, “Voodoo People” üzere kesimlerle tüm dünyada kendilerinden bahsettirmiş elektronik müzik topluluğu olarak tanınıyor. 1998’de yaptıkları “The Fat of the Land” albümünün satış sayısı, Beatles, Spice Girls ve Radiohead’den sonra kümesi tek albüm üzerinden multiplatin plak alabilen tek İngiliz küme olarak tescilledi.

Yaptıkları müziğe “jungle”, “breakbeat”, “punk-vokal”, “big beat” üzere isimler takılsa da The Prodigy hiçbir vakit sabit bir müzik çeşidi yapmayarak hayranlarını her vakit şaşırttı. Kümenin beyni Liam Howlett’in yaptığı bu müzik, 1990’lı yıllarda tüm dünyayı tesiri altına aldı.

Liam Howlett elektronik müziğin en değerli elektronik müzik dehalarından biri olarak kabul ediliyor. The Prodigy’nin bu türlü bir muvaffakiyet elde etmesinin nedeni Howlett’in tekno hayaline vaktinin en uç Mc örnekleri olan Keith Flint ve Maxim Reality ile devam etmiş olması olarak kabul ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir