TOKİ’den İstanbul duyurusu: Sosyal Konut Projesi’nde kura tarihi belli oldu

Toplu Konut ve Kamu Paydaşlığı İdaresi (TOKİ) İstanbul kura çekimi için beklenen tarih duyuruldu. TOKİ’nin resmi internet sitesinden yapılan duyuruya nazaran, kura 30 Kasım’da gerçekleşecek. 

Kura çekiminin 11 vilayetini kapsayan ikinci etabı Kilis ve Muş’la birlikte başladı.

28 Kasım’a kadar sürecek ikinci etap kuralarla Kilis, Muş, Bingöl, Gaziantep, Erzurum, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Adıyaman, Malatya ve Diyarbakır’da 29 bin 363 konut sahibini bulacak. Kuralar, noter huzurunda ve canlı yayında çekilecek.

Üçüncü etap kuraları için yeni tarih, TOKİ resmi sitesi üzerinden duyuruldu. Toplumsal konut kuralarında yeni çekiliş 30 Kasım’da başlıyor.

TOKİ resmi internet sitesinden yapılan duyuru sonrasında, İstanbul’da gerçekleştirilecek kura çekimi için tarih aşikâr oldu. TOKİ’den yapılan açıklama şu halde;

T.C. Etraf ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut Yönetimi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50.000 Toplumsal Konut Projesi kapsamında, İstanbul Tuzla Aydınlı Mah. Konaşlı Mevki 508 Adet Konut Projesi’nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 218 adet ve 3+1 nitelikli 290 adet olmak üzere toplamda 508 adet konutun hak sahipleri ortasından Konut Belirleme Kurası çekilecektir. 30 Kasım 2022 tarihi Çarşamba günü, Saat 11.00’de gerçekleştirilecektir.”

Buna nazaran; İstanbul Tuzla’da yapılacak olan kura çekimi 30 Kasım 2022 Çarşamba günü saat 11.00’de yapılacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kura çekimi hakkında konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Kuralarımız noter huzurunda, şeffaf bir biçimde ve canlı yayın olarak TOKİ’mizin resmi toplumsal medya hesaplarından takip edilebilecek.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir