Usta sanatçı Kayahan şarkılarla anılacak

İstanbul (İGFA) – Kayahan’ın gönüllere taht kuran müziklerinin, Emre Altuğ’un sesiyle İş Sanat’ta yine hayat bulacağı konsere 30 kişilik bir orkestra eşlik edecek. Müzik dünyasının usta ismi Alper Kömürcü’nün özel aranjmanlarının yer aldığı bu özel konserin konukları ise İpek Açar ve Demet Sağıroğlu olacak.

Müzik dünyasına 1971’de “Yosun Gözlü Sevgilim – Bir Mektubun Var” isimli 45’liğiyle adım atan seslendirdiği bütün müzikleri kendisi yazıp besteleyen usta sanatçı Kayahan, ismini birinci olarak Sezen Aksu, Zerrin Özer, Bilgen Bengü ve yakın dostu Nilüfer’e verdiği müziklerle duyurdu. Başarılı sanatçı, “Geceler” isimli müziğiyle 1986’da Ayşegül Aldinç ile katıldığı “Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması”nda “Altın Portakal” mükafatına layık görüldü. 1990 Eurovision Müzik Müsabakası’nda geri vokalde Demet Sağıroğlu ve akordiyonda İskender Paydaş’ın eşlik ettiği “Gözlerinin Hapsindeyim” müziği ile Türkiye’yi temsil etmişti.

2015 yılında ortamızdan ayrılan, müzikal mesleğine çok sayıda muvaffakiyet sığdıran ve duygusal müzikleriyle her jenerasyonun sevdiği Kayahan müzikleri “Gözlerinin Hapsindeyim” “Yemin Ettim” “Mor Menekşe” üzere pek çok eser konserin repertuvarında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir