Yeni Nesil Streaming Platformu FilmBox+’un Yayıncılık İnovasyonu: “Akıllı Kanallar”


SPI International, yenilikçi AKILLI KANALLAR ürününü tüketicilerin hizmetine sundu. Sadece SPI International’in      streaming platformu FilmBox+ üzerinden erişilen yayıncılık inovasyonu AKILLI KANALLAR streaming kanalları, farklı izleme tercihlerinin tümüne hitap eden geniş bir içerik yelpazesi sunuyor. FilmBox+ streaming platformuyla entegre olan operatörler, izleyicilerine 10larca farklı ve nitelikli içerik seçkisi sunabilecek.

Uluslararası medya kuruluşu CANAL+ Group şirketi SPI International’in izleyici odaklı yeni nesil streaming platformu FilmBox+, Akıllı Kanallar yenilikçi ürününün dünya lansmanını gerçekleştirdi. Akıllı Kanallar, özel olarak bir araya getirilmiş seç-izle içeriklerden oluşan oynatma listelerinin, geleneksel lineer kanallarda olduğu gibi bir yayın akışı şeklinde izlenebilmesini sağlıyor. Tamamen dijital yapıda olan Akıllı Kanallar’a, sadece FilmBox+ platformu üzerinden erişilebiliyor. FilmBox+ aboneleri, platformun Seç-İzle kataloğunun ve farklı içerikler sunan yayın akışının yanı sıra, farklı türlere, içerik temalarına, oyunculara veya yönetmenlere özel içerikleri Akıllı kanallar streaming yayını üzerinden izleyebiliyorlar.

FilmBox+ ilk etapta, bölgesel kanal uygunluklarına göre değişim göstermekle birlikte 157 farklı Akıllı Kanal’ı Türkiye’nin ve diğer SPI International ana bölgeleri Avrupa, Adria bölgesi, Bulgaristan, Macaristan, Romanya ve Türkiye’nin yanı sıra dünya genelinde kullanıma sundu. Önümüzdeki aylarda daha fazla sayıda Akıllı Kanal’ın kullanıma sunulması bekleniyor.

Dünya genelinde izleyicilerin, lineer kanal akışlarını izlemekten keyif aldıklarını dile getiren SPI International CMO’su ve CDO’su Haymi Behar, “İzleyiciler, zapping alışkanlıklarını sürdürmeye ve iyi bir filme denk gelmenin keyfini yaşamaya değer veriyorlar. Seç-İzle ve lineer akış tercihlerinin en iyi taraflarını bünyesinde bir araya getiren Akıllı Kanallar, izleyicilerin devasa içerik kitaplıklarında kaçırabilecekleri kaliteli içeriklere, kolayca erişmelerini sağlıyor” dedi.

“Bir yayıncılık inovasyonu olan Akıllı Kanallar, CMS özelliğini kullanarak dakikalar içerisinde yeni ve özel içerik sunan streaming kanalları oluşturmamıza olanak veriyor ve FilmBox+ streaming platformuyla entegre operatörlere katma değer sağlıyor. Entegre operatörler, tercihleri yelken yarışlarını ya da Tarkovsky filmlerini izlemek olan izleyicilerine, onların zevkine göre oluşturulmuş bir kanalı kolayca sunabiliyorlar.”

Akıllı Kanallar FilmBox+ Kullanıcılarına Açık

SPI International’in FilmBox+ yeni nesil streaming platformunun aboneleri, websitesi ve uygulama üzerinde ‘Canlı Kanallar’ menüsünden Akıllı Kanal içeriklerine erişebiliyorlar. Türkiye’de hizmete sunulan Akıllı Kanallar arasında FilmBox Aksiyon (Action), Çocuk (Kids), Komedi (Comedy), Suç (Crime), Korku (Horror), Romans (Romance), Savaş (War) dikey film kanallarının ve FilmBox dizilerinden oluşan Series kanallarının yanı sıra, Fransızca ya da İtalyanca filmler, 1940’lar ve 50’ler filmleri, Dokümanter filmler, Yazar Yönetmenler (Auteur Cinéma) gibi gibi dikey film kanalları da yer alıyor. Ayrıca 360 Tunebox Party, FastnFunBox otomobil kültürü ve sporları (Riders) ve su sporları (Watersports) gibi kanallar da sunuluyor.

FilmBox+ yakın geçmişte, izleyicisine sunduğu özgün ve rahat izleme deneyimini, TV’de zapping hissi veren lineer kanallar için geliştirdiği ve yayın akışını kontrol etmeyi sağlayan EPG (Elektronik Program Rehberi) fonksiyonuyla daha da üst bir seviyeye taşımıştı. Akıllı Kanallar, bu fonksiyonun deneyimini, özel kanal seçimleriyle daha da zenginleştiriyor. Doğrusal ve isteğe bağlı izleme deneyimleri arasında yumuşak bir geçiş sunan FilmBox+ Seç-İzle menüsü sayesinde izleyiciler, Akıllı Kanallar yayın akışı içerisinde bir filmin yanındaki bilgi düğmesine tıklayarak seçimlerini en baştan izlemeye başlayabiliyorlar.

FilmBox+ platformunun büyük küresel dağıtıcıların kaliteli içeriklerinden oluşan iyi düzenlenmiş seçkisi, dünya çapında ünlü yıldızları bir araya getiren Hollywood yapımlarını, bağımsız sinemasının gizli kalmış mücevherlerini, TV dizilerini, belgeselleri, yaşam-stil programlarını ve daha birçok içeriği izleyicilere sunuyor. Kullanıcılar FilmBox+ streaming platformunun zengin Seç-İzle kataloğuna ve canlı kanallarına, internet bağlantılı cihazlarıyla diledikleri zaman, diledikleri yerden, diledikleri ekrandan ulaşabiliyorlar. FilmBox+ platformuna, filmbox üzerinden veya FilmBox+ uygulaması kullanarak bilgisayar, tablet, mobil telefon, Android TV, Samsung ve LG Smart TV ekranlarından erişim sağlanabiliyor. FilmBox+ Türkiye’de ayrıca, Türksat tarafından da abonelere sunuluyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir