2023-İSG/1 ne zaman yapılacak? ÖSYM takvimine göre İSG sınav tarihi

2023 İş Sıhhati ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı İmtihanı (2023-İSG), İSG/1 İmtihanı 6 Mayıs 2023 tarihinde, İSG/2 İmtihanı ise 10 Aralık 2023 tarihinde; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van vilayetlerinde yapılacak.

Sınav, saat 10.15’te başlayacak ve cevaplama müddeti 75 dakika olacak. Adaylar, saat 10.00’dan sonra imtihan binalarına alınmayacak.

SINAVA GİRERKEN ADAY YANINDA BULUNDURMASI GEREKEN BELGELER

SINAVA GİRİŞ EVRAKI: İmtihana Giriş Dokümanı adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Bu belgeyi adaylar, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir.

Belgenin üzerinde adayın imtihana gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı bulunmaktadır. Hiçbir aday İmtihana Giriş
Belgesinde yazılı olan salondan öteki bir yerde imtihana giremez. İmtihana Giriş Dokümanında yazılı olan salondan öbür bir yerde imtihana giren adayın imtihanı geçersiz sayılır. Adayın imtihana gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek emeli ile evvelce gidip görmesi imtihan günü adaya kolaylık sağlayacaktır.

Başvuru bilgilerini sisteme kaydeden fakat, imtihan fiyatını yatırmayan adaylar için İmtihana Giriş Evrakı düzenlenmeyecektir.

Sınava Giriş Evrakını kaybeden adaylar tekrar internetten edinebileceklerdir. Adaylar internetten edinecekleri İmtihana Giriş
Belgelerinin renkli yahut siyah beyaz çıktılarını imtihanda yanlarında bulundurmak zorundadır.

Belge üzerinde adayın fotoğrafının bulunması zaruridir. Adaylar, bu dokümanlarının yazıcıdan dökümünü edinirken evrak üzerinde fotoğraflarının görünür olmasına dikkat etmelidir. Dokümanın ön yüzündeki ÖSYM tarafından belirlenmiş bilgiler hariç ön ve art yüzünde rastgele bir yazı, fotoğraf, işaret vb. bulunduğu takdirde adayın imtihanı geçersiz sayılacaktır.

FOTOĞRAFLI NÜFUS CÜZDANI YAHUT FOTOĞRAFLI TÜRKİYE CUMHURİYETİ KİMLİK KARTI YAHUT GEÇERLİLİK MÜDDETİ DOLMAMIŞ FOTOĞRAFLI PASAPORTUN ASLI: Bir adayın imtihana girebilmesi için İmtihana Giriş Evrakından diğer, fotoğraflı nüfus cüzdanı yahut fotoğraflı T.C. Kimlik Kartı yahut geçerlilik mühleti dolmamış fotoğraflı pasaportunun aslını da yanında bulundurması mecburidir.

Nüfus cüzdanında/T.C. Kimlik Kartında/Geçici Kimlik Belgesinde/KKTC Kimlik Kartında adayın yeni bir fotoğrafının olması mecburidir. Nüfus cüzdanında/T.C. Kimlik Kartında/Geçici Kimlik Belgesinde/KKTC Kimlik Kartında fotoğrafı olmayan adaylar imtihana alınmayacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir