Aile hekimine saldıran 3 kardeşe 6 yıl 9’ar aya kadar hapis cezası istendi

İzmir Torbalı’da ASM’de çıkan hengame sonrası “beyaz kod” veren aile hekimi Ekin Hürel Günay‘ı olaydan 1,5 ay sonra takip edip sopayla darbeden 3 kardeş hakkında 6 yıl 9’ar aya kadar mahpus istendi.

İzmir’in Torbalı ilçesinde çalıştığı aile sıhhati merkezinde çıkan arbede sonrası “beyaz kod” veren aile doktoru Ekin Hürel Günay’ı olaydan 1,5 ay sonra takip edip sopayla darbettikleri gerekçesiyle tutuklanan 3 kardeş hakkında, “kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak biçimde taammüden yaralama” cürmünden dava açıldı.

Torbalı Cumhuriyet Başsavcılığı, 7 Ekim’de tabip Ekin Hürel Günay’ın üç kişi tarafından darbedilmesi olayına ait soruşturmasını tamamladı. Hazırlanan iddianamede, Ekin Hürel Günay’ın çalıştığı aile sıhhati merkezinde 22 Ağustos’ta hengame çıktığı ve bu arbedenin akabinde tabibin sanıklardan S.A. hakkında “beyaz kod” verdiği belirtildi.

Günay’a bu olay nedeniyle hasımlık besleyen S.A. (28) ile ağabeyleri F.A. (29) ve S.A’nın (37), 7 Ekim’de bir mühlet takip ettikleri Günay’ı sopayla darbettikleri kaydedildi.

Olayda kullanılan “sopa”nın silah olarak nitelendirildiği iddianamede, sanıkların “kamu görevlisine karşı silahla, kemik kırığı oluşturacak halde taammüden yaralama” cürmünden 2 yıl 3’er aydan 6 yıl 9’ar aya kadar mahpusla cezalandırılmaları istendi.

İddianame, Torbalı 3. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edildi.

Ne olmuştu?

Torbalı 5 No’lu Aile Sıhhati Merkezinde 22 Ağustos’ta çıkan hengamede, doktor Ekin Hürel Günay, S.A. hakkında “beyaz kod” vermişti. Günay, bu olaydan 1,5 ay sonra mesai sonrası kendisini takip eden 3 kişinin sopalı saldırısına uğramış, yaralanan Günay, Torbalı’daki hastanede yapılan müdahalenin akabinde Ege Üniversitesi Hastanesi’ne kaldırılmıştı.

Yapılan araştırmada şüphelilerin, hakkında “beyaz kod” verilen S.A. ile ağabeyleri F.A. ve S.A. olduğu tespit edilmiş, gözaltına alınan zanlılar sevk edildikleri hakimlikçe tutuklanmıştı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir