Gültekin Uysal’dan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili soruya yanıt

Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, katıldığı programda soruları yanıtladı. Gültekin Uysal, “Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili ‘kazanamaz’ yorumlarına nasıl bakıyorsunuz? Kazanabileceğini düşünüyor musunuz?” sorusuna şu karşılığı verdi:

* “Düşünüyorum, kazanabileceğini düşünüyorum. Ortak bir iradeyle, ortak bir Cumhurbaşkanı adayının söz ettiğim bir paket programla birlikte, ortaya konulduğu takdirde toplumsal mobilizasyonun ben sağlanabileceği kanaatindeyim.

* İktidar cenahından bu çeşit bir propaganda Kemal Beyefendi üzerinde yürütülmek istenebilir. Muhalefetin kendi tartışma tabanlarında daha net muvaffakiyet elde edelim, bütün bu arayışlar o kapıyı açık tutmak lazım.

* İsimler üzerinden bir tartışmaya da gerek yok. Muhalefetin dünle mukayese ettiğimizde, bu manada bir aktif siyasi bir aktörü Cumhurbaşkanı adayı olarak gösterebileceği çok sayıda insan var.”

“ŞU AN CHP YANLIŞ BİR TAVIR İÇERİSİNDE DEĞİL”

Uysal, kelamlarına şöyle devam etti:

* “Şu an CHP yanlış bir tavır içerisinde değil, tersine Kılıçdaroğlu, 16-17 Eylül’de, idamların yıl dönümünde anıt mezara çelenk bıraktı. Bu değerli. Bunu daha da genişletecek telaffuzları var. Her siyasi partinin geçmiş misyon alanları itibariyle güvenlik bürokrasisi ve diplomasi içinde görevlendirilmiş insanları var.

* Bir görünen var bir de görünenin gerisi var. Bunları ayrıştırmak lazım. Sıcağı sıcağına bir açıklama yapmak istemem. Bu bir terör saldırısı, çok net. Bu noktada sorumluluk sahibi hükümetin bakanlarından başlayarak birinci işi muhalefeti suçlayarak gidiyor.

* Çok uzun müddettir tabir ettiğim bir şey var. Derinden toplumsal iklimi değiştirmeye yönelik ataklar olabilir. Bu iklimi zehirletmemek lazım.” ANKA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir