Bahçeli, Anayasa Mahkemesi ve HDP’yi hedef aldı: Türkiye’nin mahkemesi değildir

MHP Genel Lider Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde konuşuyor.

Bahçeli, Anayasa Mahkemesi’nin, HDP’nin Hazine yardımının yatırıldığı hesaplara bloke konulması kararını kaldırmasına reaksiyon gösterdi. Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi’nin HDP ile ilgili aldığı karar gafilliktir. AYM oy çokluğuyla karar almış ve yeniden safını aşikâr etmiştir. AYM, Türk milletinin mahkemesi değildir. Teröristlere hazine yardımını açan melanet olarak algılıyoruz” sözlerini kullandı.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesinde milletvekillerimizin iştirakiyle son toplantımızı yapmış bulunuyoruz. Bugün sarsıntı felaketinin derin tesirleri alınan yansılar 14 Mayıs seçimleri ve öteki siyasi gelişmeleri kıymetlendirme imkanı bulduk.

MHP ve Cumhur İttifakı 14 Mayıs seçimlerine tam olarak hazırdır, başarmaya kararlıdır. Bizim başarımız demek mazlumların umudu demek. Ülkemizin yükselişi demektir. MHP ve Cumhur İttifakı ulusal bağımsızlığın gücü, birlik ve kardeşliğin güvenliğidir. Türkiye’miz siyasi ve stratejik mahiyeti, tarihi nitelikte olan birebir vakitte daima akış halinde olan bir sürecin bir güzergahın tam ortasındadır.

PARTİLERE VERİLEN ÖDENEK DEPREMZEDELERE VERİLSİN: Son milletvekili genel seçimlerine katılma hakkı tanınan siyasi partilere her yıl hazineden ödenmek üzerine 5 binde 2’si oranında ödenek belirlenmektedir. Bu ödenek hazine yardımı yapılacak siyasi partiler ortasında YSK tarafından ilan edilen oy oranlarına ait bölüştürülmek suretiyle her yıl ödenmektedir. Bizim teklifimiz şudur, 14 Mayıs 2023’te yapılacak seçimler için siyasi partilere ödenen 3 kat fazla ödeneğin direkt zelzeleden etkilenen vilayetlere ve vatandaşlara aktarılması düşünülmelidir. MHP bu feragata gönüllüdür. Başka siyasi partilerden de hassasiyeti ümit etmektedir.

AYM’NİN HDP İLE İLGİLİ ALDIĞI KARAR GAFİLLİKTİR: Biz bu türlü düşünürken Anayasa Mahkemesi’nin HDP ile ilgili aldığı karar gafilliktir. AYM oy çokluğuyla karar almış ve tekrar safını belirli etmiştir. HDP’nin kapatılması istemiyle AYM nezdinde açılan dava devam ediyorken terör ve bölücülük yatağının alacağı yardıma bloke konmuştu. Bu mahkeme kelam konusu blokeyi kaldırmış HDP’ye hazinenin kasasını açmıştır. Bu karara oy veren mahkeme üyeleri vicdanlarını sesi değil ihanetin sesini dinlemiştir. Hukukun siyasallaştığını argüman eden gürültü kirliliği yapan müfterilerin hiçbir eleştirisi duyulmamıştır. İşlerine geldi mi adalet derler, gelmedi mi adaletin rafa kaldırıldığını argüman edecek kadar ikiyüzlüdürler.

AYM, TÜRK MİLLETİNİN MAHKEMESİ DEĞİLDİR: Önümüzdeki seçimden sonra Cumhur İttifakı’nın yegane gayelerinden biri yeni anayasadır. AYM’nin kuruluş ve yargılama asılları kökten değiştirilmeli, hainlere zeytin kısmı uzatan kahredici mevcut yapısı bütünüyle tasfiye edilmelidir. AYM, Türk milletinin mahkemesi değildir. Teröristlere hazine yardımını açan melanet olarak algılıyoruz. HDP kendi cumhurbaşkanı adayını çıkarmayı hedefliyorsa AYM lideri arayıp da bulamayacakları özelliklere sahiptir.

AYM’nin bölücü terör örgütünün art bahçesi olması hukuk katlidir. Buna göz yumamayız. Böylesi alçalmayı sineye çekemeyiz. Şehitlerin kemiklerini sızlatan kahramanlarımızı incitip yok sayan mahkemeyi biz de yok sayarız. Cürümlünün pak kabul edilip, pakların suçlandığı Türkiye olamaz. Cumhur İttifakı böylesi kepazeliğe müsaade etmeyecektir. Teröristi aklayan mahkeme yapısına sonuna kadar karşı çıktık. Türk adaletine verilen ziyanı cübbe giyip karar açıklayan üyeleri nasıl tamir edecektir. Kandilden 3-5 terörist olsaydı birebir karar birebir halde çıkmayacak mıydı? Bu soruların karşılığını AYM üyeleri değil aziz milletimiz 14 Mayıs’ta verecek ve hesabını soracaktır.

CUMHURBAŞKANI ADAYIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’DIR: Cumhur İttifakı’nın atacağı her adım daha umutlu, huzurlu bir Türkiye’ye hakikat yol alıştır. Bizim siyasetimiz korkaklara karşı cesurların direncidir. Duruşumuzu talana ve palavraya karşı faziletin inayetidir. Gelin haklı çabaya dahil olun. Tarihi misyonda sizin de hisseniz olsun. Kızılelma idealiyle kenetlenelim. Bu tarihte 13. cumhurbaşkanını seçeceğiz hem de 28. devir TBMM’yi belirleyeceğiz. Cumhurbaşkanı Adayımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ikinci periyotta de çok yüksek oy oranıyla seçilmesi, başarılı çalışmalarına orta vermeden devam etmesidir. En son isteğimiz Cumhur İttifakı’nın TBMM’de çok güçlü temsil imkanına kavuşmasıdır.

CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİNE ŞAHSIN REJİMİ DİYENLER DAMGALI MÜFTERİLERDİR: Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin birinci periyodu muazzam icraatlara sahne olmuştur. Türk milleti tarihiyle, kültürüyle uyumlu muazzam bir idare sistemini tercih etmiş. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine şahsın rejimi diyenler utanmadan damgalı müfterilerdir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir