Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ampute Futbol Milli Takımı’nı yalnız bırakmadı! Şampiyonlara tebrik yağdı

Türkiye’de düzenlenen Ampute Futbol Dünya Kupası’nda Ampute Futbol Ulusal Grubu şampiyon oldu. Ampute Futbol Ulusal Kadrosu’nun Angola ile oynadığı dev finali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan protokol tribününden takip etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ampute Futbol Ulusal Grubu’nun zaferi sonrası açıklamalarda bulundu.

“BU HIRSIN ÖNÜNDE HİÇBİR ŞEY DAYANMAZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şampiyonluk sonrası bildirisinde, “Bir ders var. Engelli kardeşlerimizin hırsı, azmi ve kararlılığı futbolun öteki sağlam branşlarına örnektir. Bu azim ve hırsın önünde hiçbir şey dayanmaz. Ampute Ulusal Kadromuzu kutluyorum” tabirlerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İstanbul’da düzenlenen 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda rakibi Angola’yı finalde mağlup ederek şampiyon olan Ampute Futbol Ulusal Takımı’nı yayımladığı iletiyle tebrik etti.

Bakan Kasapoğlu, iletisinde şu sözlere yer verdi:

“Ülkemizin mesken sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen 2022 Ampute Futbol Dünya Kupası’nda Angola’yı finalde mağlup ederek şampiyon olan Ampute Futbol Ulusal Grubumuzu kutluyorum. Tarihinde birinci defa Dünya Şampiyonu olan Ampute Futbol Ulusal Kadromuzun muvaffakiyetinde emeği olan oyuncuları, teknik heyeti, idaresi tebrik ediyorum. Nef Stadı’nda oynanan final maçında millilerimize takviye veren sporseverlere de teşekkür ediyorum. Bizler için her vakit gurur vesilesi olan Ampute Futbol Ulusal Grubumuzun muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir