Bodrum ‘Alo Atık’ ile bu yıl 35 bin ton atık topladı

MUĞLA (İGFA) – Temizlik İşleri takımları tarafından Bodrum’da rutin paklık çalışmaları titizlikle sürdürülürken belediye tarafından belirlenen günlerde mahallelerde bahçe atığı, eski eşyalar, plastik-metal- kâğıt ve cam atıkları toplanmaya devam ediyor.

“Atık Toplama ve Ayrıştırma Günleri” takvimine nazaran pazartesi günleri Bodrum, Kumbahçe, Umurça, Eskiçeşme, Yokuşbaşı, İçmeler, Bardakçı, Akçaalan, Karabağ ve Gölköy mahallelerinde; salı günleri Gümbet, Cevat Şakir, Turgutreis, Bahçelievler, Türkbükü, Peksimet mahallelerinde; çarşamba günleri Torba, Cumhuriyet, Gürece, Akyarlar, Gündoğan, Farilya, Küçükbük, Bağla ve İslamhaneleri’nde; perşembe günleri Bitez, Peksimet, Dereköy, Yalıkavak, Geriş, Gümüşlük, Güvercinlik, Koyunbaba mahallelerinde; cuma günleri Müsgebi, Yaka, Kargı, Yahşi, Dirmil, Turgutreis merkezde ve cumartesi günleri ise Konacık, Gaz Deresi, Çırkan, Küdür, Tilkicik’te atıklar toplanıyor.

Atıkların 1 gece evvel çıkarılması, atık yağların Atık Getirme Merkezine teslim edilmesi gerekiyor.

Bodrum Belediye Lideri Ahmet Aras, “Çevre paklığı konusunda vatandaşlarımızın hassas olmasını rica ediyoruz. Atık Toplama ve Ayrıştırma Günlerine riayet edilmediği takdirde etraf paklığına için çalışan işçimizin de emekleri boşa gidiyor. Zira takvime nazaran çıkarılmayan atıklar, maalesef toplama günü gelene kadar orada bekliyor. Bu küçük bir ayrıntı üzere gözükse de hoş kentimizin pak ve bakımlı kalabilmesi için ehemmiyet arz ediyor. Tüm vatandaşlarımızın bu bahiste hassasiyetini istiyoruz” dedi.

Basit tadilatlarda ve bahçe budamalarında sefer başına fiyatlandırılan 5 metreküplük 3 adet Çift Kollu Kaldıraçlı (Hidrolikli) Konteyner Kamyon ile atıklarının toplanması için vatandaşlar ilgililerden randevu alabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir