Cenaze nakil aracından 144 kilo esrar çıktı

İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı gruplar, Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolunda Mersin istikametine giden, üzerinde “İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentler ortası cenaze nakil aracı” ibaresi olan minibüsü kuşku üzerine İncirlik polis uygulama noktasında durdurdu. Takımlar, aracın cenaze taşıma kısmında, narkotik polis köpeği “Oscar” ile arama yaptı.

“Oscar”ın reaksiyon vermesi üzerine araçtaki ayrıntılı incelemede 24 kilosu esrar tozu olmak üzere 144 kilo 550 gram esrar ele geçirildi. Şoför Bünyamin S. (45) ile yanındaki Ersin E. (44), gözaltına alındı. Şüphelilerin, İstanbul’dan Diyarbakır’a cenaze götürdüğü; dönüşte de esrarların araca yüklendiği kaydedildi. Şüphelilerle ilişkili olduğu saptanan H.K. da Diyarbakır’da yakalandı.

Araçla ilgili 2 farklı açıklama

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) olayla ilgili yaptığı açıklamada aracın Platform Turizm Nakliyat Şirketine ilişkin olduğunu belirterek şu sözlere yer verdi: “İBB, cenazelerini memleketlerine götürmek isteyen İstanbullulara fiyatsız taşıma hizmeti sunuyor. Şehirlerarası taşıma için 2018 yılında ihale yapılmıştır. İhaleyi Platform Turizm Nakliyat Şirketi kazanmıştır. Basına yansıyan haberlerde belirtilen 34 DMM 776 plakalı araç, Platform Turizm Nakliyecilik Şirketine aittir. Aracı kullanan B.S VE E.E isimli sürücüler de birebir şirketin çalışanıdır. Her iki çalışan da Mart 2017’de işe girmişlerdir.”  Platform Turizm’den yapılan açıklamada ise “Şirketimize ilişkin olan araç ve sürücüler şartname ve mukavelemiz gereği İBB’nin idare, kontrol ve denetimindedir. Kiralık olarak hizmet verdiğimiz araçların ve sürücülerin vardiya saatlerinin planlanması, tüm sevk ve yönetimi ile GPS datalarının takibi İBB sorumluluğunda yapılmaktadır. Bahis yargıya intikal etmiş olup, tarafımızca da süreç yakından takip edilmektedir” denildi.-GÜLDEN ÇOKTAN İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir