Bursa’da CHP’li gençlerin duruşması 9 Ocak’a ertelendi

BURSA (İGFA) – Haklarında kamu davası açılan CHP Üyesi Mert Can Yıldız, Emrecan Küçükaslan, Onur Polat, Aytaç Şahin, Furkan Yavuz ve Şahin Buyruk bugün hakim karşısına çıktı.

Duruşma öncesi Bursa Adliyesi önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına CHP Bursa Vilayet Sekreteri Oktay Kartalkaya, CHP Nilüfer İlçe Lideri Özgür Şahin, CHP Gürsu İlçe Lideri Haşim Öztürk, Vilayet İdare Konseyi Üyeleri, partililer ve çok sayıda avukat katıldı.

CHP Bursa Vilayet Sekreteri Oktay Kartalkaya açıklamasında, arkadaşlarının yargı önüne çıkartılmasının büsbütün politik olduğunu düşündüğünü belirterek, ne olursa olsun tüm CHP’liler olarak arkadaşlarının yanlarında olduklarını söyledi.

Hakim karşısına çıkan CHP’li gençler ismine konuşan Aytaç Şahin de, açıklamasında, “Aciz gelecek katillerine, mafyalaşmış çetelere karşın biz CHP’li gençlerin ve burada bizlere dayanışma gösteren herkesin bir yemini var. Çocuklarımızın geleceklerine dair yeminimiz var. Geçtiğimiz seçim sürecinde Altı oklu bayrağın ve tarihin bizlere verdiği sorumluluktan arkadaşlarımız ile birlikte şu ana kadar hiçbir halde geri adım atmadık, bundan sonra da atmayacağız. Sessizlik sarmalına teslim olmuş bir yandaş olarak değil, rüşvet zincirine bulaşmış anayasayı by-pass etmeye çalışan bir piyon olarak değil, mafyalaşmış bir çete başkanı olarak değil, O salona Cumhuriyet Halk Partili olmanın gururunu taşıyan yurtseverler olarak, Kuvayi Ulusala geleneğinin cüreti ile gireceğiz. Bir avuç genç olarak ‘mazot 40 TL olacak,’ ‘dolar 30 TL olacak,’ ‘ev kiraları yüzde yüz artacak’ dediğimiz için; ‘anayasanın birinci dört hususu değişmeli,’ ‘bekar ve dul bayanlar sahiplendirilmeli’ sloganlarını seçim bildirgelerine koyan, karanlık zihniyetlerin meclise girmesine karşı gayret ettiğimiz için yargılanacağız.
Türk yargısının hali malumunuzdur. Haftalardır yargıda rüşvet krizi, üst mahkemelerin anayasayı by-pass hali ortadadır. Yargı ismine bu durum utanç vesikasıdır” diye konuştu.

Yapılan açıklamas sonra hakim karşısına çıkan 5 CHP’li üyenin duruşması 9 Ocak 2024 tarihine ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir