Elon Musk sonrası Twitter, Hindistan’daki çalışanlarının yüzde 90’ını işten çıkardı

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk‘ın satın aldığı toplumsal medya şirketi Twitter, hafta sonu Hindistan’daki çalışanlarının yüzde 90’ını işten çıkardı.

The Straits Times’ın haberine nazaran, Hindistan’da 200’den fazla çalışanı olan Twitter, çalışanlarının büyük bir kısmının işine son verdi. Yeni Delhi, Mumbai ve Bengaluru ofislerinde çalışanların yüzde 90’ı işten çıkarılırken bu şahısların yüzde 70’ini teknik takımda yer alanlar oluşturdu.

Ayrıca pazarlama, kamu siyaseti ve kurumsal bağlantı ünitelerinde yer alan kimi çalışanların da işlerine son verildi.

Twitter idaresi, işten çıkarmaların 4 Kasım’da başlayacağına dair çalışanlarına e-posta göndermişti.

İşten çıkarmaların, şirketin muvaffakiyetinin devamı için gerekli olduğu belirtilen e-postada, “Twitter’ı sağlıklı bir yola sokma uğraşıyla cuma günü global iş gücümüzü azaltmak için şiddetli bir süreçten geçeceğiz.” sözü kullanılmıştı.

Musk’ın Twitter’ı 44 milyar dolara satın alması sonrası şirketin 7 bin 500 çalışanının işten çıkarılacağına dair haberler, daha evvel basında yer almıştı.

Musk, satın alma sürecinin tamamlanmasının akabinde birinci olarak Twitter Üst Yöneticisi Parag Agrawal, Mali İşler Direktörü Ned Segal, üst seviye hukuk ve siyaset yöneticisi Vijaya Gadde ile genel danışman Sean Edgett’in misyonlarına son vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir