Eski AFAD daire başkanı Osmanlı okçusu kostümüyle ‘döktürmüş’

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık yıkıcı sarsıntılarda son güncellemeye nazaran 29 bin 605 kişi hayatını kaybetti.

Depremin birinci günlerinden beri yurttaşlar arama kurtarma takımlarının birçok yere gitmediğine, yardım çalışmalardaki koordinason eksikliğine dikkat çekiyor.

Bu uyum eksikliğini yazılımcı bir arkadaşına sorduğunu söyleyen bir Twitter kullanıcısı, “Buna uzun bir karşılık vermek yerine, AFAD’da 2022 yılına kadar bilişimin başında olan kişinin, 2018 yılında yaptığı bir sunumu gönderiyorum” diye yanıt aldığını söyledi.

Kullanıcı, İrfan Keskin’in Kamu Siber Güvenlik Tepesi 2018’de Osmanlı kıyafeti giyip bilişim anlattığı görüntüden bir kesit paylaştı. Birçok yurttaş şaşkınlığını ve öfkesini lisana getirdi.

Söz konusu görüntünün tamamında Keskin’in konuşmasının birinci yarısını kostümsüz yürüttüğü, daha sonra sahneden ayrılıp alkış talep ederek Osmanlı okçusu kostümüyle sahneye geldiği görülüyor.

“Bu sahne için özel kursa gittim. Farklı bir şey olsun, değişik bir şey olsun” diyen Keskin, ok ve yay metaforu üzerinden bilişim anlatıyor.

Keskin’in biyografisini yazdığı kendi sitesinde 2011-2015 ortasında Anadolu Ajansı’nda yazılım müdürü ve sistem müdürü olarak misyon aldığı belirtiliyor.

Keskin geçen yılki atamayla Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ulusal teknoloji genel müdür yardımcılığına getirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir