Hatay, Eurocities’e üyelik sürecinde

HATAY (İGFA) – Hatay Büyükşehir Belediyesi 2023 yılı Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı gerçekleşti.

Hatay Büyükşehir Belediye Lider Başkan Vekili Fedai Yücedal idaresinde yapılan meclis toplantısında 50 gündem ve 3 ek gündem unsuru görüşülerek karara bağlandı.

Meclis, birinci olarak Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın gündeme aldığı değerli unsurlar görüşülerek başladı.

Toplantıda, Doğan Holding tarafından İskenderun ilçesi Nardüzü Spor Tesisleri içerisinde kurulması planlanan 110 adet konteynerın hibe edilmesine ait kontrat ve protokol imzalamaya Hatay Büyükşehir Belediye Lideri Doç. Dr. Lütfü Savaş’a yetki verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Arman Şahin Danışmanlık tarafından da 310 adet hafif çelik prefabrik afetevinin üretimine ait protokol ve mukavele imzalamaya HBB Lideri Lütfü Savaş’a meclis tarafından yetki verildi. Millet ve Cumhur İttifakı 6 Şubat Depremi’nde binlerce müdahale çalışması gerçekleştiren ve cankurtaran HBB İtfaiye işçisine teşekkür etti. Ayrıyeten mecliste, fazla çalışma fiyatının 1 Ocak 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere üst sondan ödenmesi oy birliği ile kabul edildi.

Mecliste, bünyesinde 300’den fazla Avrupa kenti barındıran ve ekonomik kalkınma, etraf ve ulaşım hareketlilik, toplumsal hususlar, kamu hizmetleri ve mahallî idareleri etkileyen birçok hususta çalışmalar yapan Avrupa Kentler Birliği(Eurocities) üyelik sürecinin yürütülmesine onay verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir