Her yerde iş dolu olduğunu iddia eden gence tepki: “4 sene üniversite okuyup asla otelde çalışmam”

Seçimlerle ilgili yapılan sokak röportajında bir genç, işsizlikten şikayet edenlerle ilgili “iş beğenmeme” yorumunda bulundu. Medyali TV isimli Youtube kanalının yaptığı röportajda konuşan bir başka genç ise bu kelamlara reaksiyon gösterdi.

İşsizliğin, iş beğenmemekten kaynaklandığını söyleyen genç, “CHP kaybedecek. CHP sistemi bilmediği için ülke berbat hale gelecek. AKP’nin yaptığı bir sistem. Her ülkede açlık sonu, işsizlik sonu var. Kimi beşerler ‘Biz işsiz’ diyor, her yerde iş var fakat millet beğenmiyor işi. Gelsinler, benimle yatma, yeme, içme, otel işi var. Maaşın 15 bin liraya denk geliyor. Çalışmazsan kimseye para verilmez kardeşim” diye konuştu.

Üniversite okuyan bir genç bu kelamlara “Ben 4 sene üniversite okuyup da otelde asla çalışmam. Ne kadar para verirsen ver. Ben 4 yıl okulumu okuyor muyum? Okuyorum. Ben niçin gidip otelde çalışayım? Neden branşımı yapmayayım? İş bulamamak değil. İş her yerde vardır, şurada da çalışırsın, burada da çalışırsın. 4 yıl kısım okuyorsam, branşımı yapamadıktan sonra bir manası kalmıyor ki” kelamlarıyla karşı çıktı. O genç ise “20 yıl okul okuyorsun ortalama. Bir mesleğin, ekstra bileziğin olsun. Öteki meslek edin, sonra okulunu dışarıda oku. Okuyamıyor musun? Okuyabilirsin. E kimse sana bakmaz ki” yanıtını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir