İletişim Sıkıntısı Sürerken Hükümetten Starlink’e İzin Çıkmamasına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

Büyük zelzelenin akabinde günler geçti. Pek çok bölgeye hala kâfi yardım ulaştırılamamışken bir de Twitter’ın engellenmesi, çizgilerin çekmemesi üzere irtibat sorunları ile boğuşmaya devam ediyoruz. Pek çok kişi ise Elon Musk’ın Starlink teklifinin geri çevrilmesine isyan ediyor.

Teklifin reddedilmesinin akabinde vatandaşların isyanları ise aslında bu yardımın bizlere ne kadar yardımcı olabileceğinin delili niteliğinde.

Bölgeye yardım için birinci andan itibaren kolları sıvayan Oğuzhan Uğur da operatörler ve internetin yetersizliğinden bu türlü sıkıntı yanmıştı.

Onu ise pek çok öteki kişinin isyanları izledi.

Starlink teklifinin reddedilmesinin akabinde Twitter’ın kısıtlanmasına Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal da bu türlü isyan etti.

Starlink için müsaade çıkmamasının art planında bu sistemle Twitter üzere sitelere erişim pürüzü getirilememesi olacağı savları da gündemde.

Hızlıca bölgeye erişip onlarca canımızı kurtararak Türk halkından sonsuz bir minnet kazanan Polonyalı grubun Starlink düzeneği kurması da dikkat çekti.

?

İletişimin hayati ehemmiyet taşıdığı afet sonrası birinci günlerde reddedilen teklif konusunda durum farklı olsa neler değişirdi sanki?

En ufak bilgi kırıntısı dahi tahminen bir kişiyi hayata bağlayabilirdi.

Kısacası bağlantı de bu türlü vakitlerde en az yemek, su ve sıcak bir yer kadar hayati pahada.

Ne diyelim, umuyoruz ki irtibat altyapımız Starlink teklifinin reddedilmesine neden olacak kadar güçlüdür.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir