İYİ Parti’den göçmenlerle ilgili genel görüşme talebi

ANKARA – UYGUN Parti Sözcüsü Kürşat Kuvvetli, UYGUN Parti Meclis Kümesi’nin ‘göçmen sıkıntısı’nın tahlili için gelecek hafta Meclis’te genel görüşme talebinde bulunacağını açıkladı.

‘DEPREM FELAKETİ BU SORUNU SÜRATLİ VE AKTİF HALDE ÇÖZMEMİZ GEREKTİĞİNİ ORTAYA KOYDU’

Yaptığı yazılı açıklamada, DÜZGÜN Parti Genel Lideri Meral Akşener’in küme toplantısı konuşmasını hatırlatan Kuvvetli, “Genel Liderimiz Sayın Meral Akşener, dünkü küme konuşmasında sığınmacı sıkıntısına ait kapsamlı değerlendirmesini milletimizle paylaşmıştır. Çünkü yaşadığımız sarsıntı felaketi ve sonrasında oluşan ağır tablo, afet idaresi ve afet sonrası gayretin bir modülü olarak artık bu sorunu süratli ve faal biçimde çözmemiz gerektiğini ortaya koymaktadır” tabirlerini kullandı.

‘KAYGIMIZ TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN İÇ HUZURU VE DEMOGRAFİK HAYAT ALANINA YÖNELİK’

Kaygı ve davetlerinin Türkiye Cumhuriyeti’nin iç huzuru ve demografik hayat alanına yönelik olduğunu belirten Kuvvetli, “Genel Liderimizin sonuncu tahlil için TBMM’yi görüşmeye çağıracağını açıklaması üzerine TBMM Kümemiz önümüzdeki hafta Meclis’te genel görüşme talebinde bulunacaktır. Gelin artık milletimizin isteği ve iradesiyle daima birlikte halledelim. TBMM’yi bu hususta öncülüğe ve tahlile davet ediyoruz” dedi.

AKŞENER: ARTIK SIĞINMACI SORUNUNU ÇÖZME VAKTİ GELMİŞTİR

İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, partisinin küme toplantısında yaptığı konuşmada, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni görüşmeye çağıracaklarını söylemiş ve “Artık sığınmacı sorununu çözme vakti gelmiştir. Buradan iktidarı, başlayacak olan yeni inşa süreci kapsamında sığınmacıları ülkelerine geri göndermeye, bunun için de gerekli adımları atmaya ve diplomatik görüşmeleri derhal başlatmaya davet ediyorum. Milletimiz için, devletimiz için, ben bu görüşmeleri yapıp, bu sorunu çözmeye hazırım. Bizler hazırız ” tabirlerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir