DEÜ Spor Şenliği’nde üniversiteliler ödüllendirildi

İZMİR (İGFA) – Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ), “Takımını Sen Kur” Spor Şenliği kapsamındaki turnuvalar tamamlandı.

Futbol, basketbol, yüzme, atletizm ve voleybol branşlarındaDEÜ’lü öğrencilerin kurdukları takımlarlave ferdî iştirakle yapılan turnuvalarda, derece elde eden öğrenciler için Üniversitenin Tınaztepe Yerleşkesi’nde ödül merasimi düzenlendi.

DEÜ Sıhhat Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen, oryantiring yarışınının da yapıldığı turnuva ödül merasimine; DEÜ Üst İdaresi, öğrenciler ve akademisyenler katıldılar.

Halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile başlayan ödül merasiminde, hafta boyunca DEÜ Tınaztepe Spor Kompleksi’nde devam eden turnuvalarda derece elde eden öğrencilere, muvaffakiyet evrakları takdim edildi.

ÖĞRENCİ ODAKLI ORGANİZASYON

Turnuvayı pahalandıran DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, sporun birleştirici gücüne vurgu yaparak, dostluk içinde bir spor tertibini daha geride bıraktıklarını söz etti.

Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı hasebiyle aktifliklerine bu periyot uygunca sürat verdiklerini belirten Rektör Hotar, “Hafta boyunca spora doyduğumuz, spor tutkunlarını ve kıymetli yetenekleri bir ortaya getiren turnuvamızda ödül törenimizi de geride bıraktık. Öğrencilerimiz şenlik tadında, odağında kendilerinin olduğu, sporla iç içe bir hafta geçirdiler. Araştırma Üniversitemiz, akademik ve bilimsel faaliyetlerinin yanı sıra; spora da son derece ehemmiyet veren bir yükseköğretim kurumu. Bu misyon çerçevesinde düzenlediğimiz ve büyük ilgi gören turnuvamızda, derece elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyor; muvaffakiyetlerinin sürmesini diliyorum” dedi.

Rektör Hotar, ulusal porcular yetiştiren, onlara konut sahipliği yapan Dokuz Eylül’ün spora dayanağını ve öğrencilerimizin spora teşvikleri noktasında teşebbüslerini bundan sonra da sürdürmeye devam edeceğini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir