Kayseri yaz okullarında dönem sona erdi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kentte yaşayan vatandaşlara ulaşımdan sıhhate, turizmden kültür sanata çabucak her alanda hizmet götüren Lider Dr. Memduh Büyükkılıç idaresindeki Kayseri Büyükşehir Belediyesi spor alanında da vatandaşlardan tam not alan ve sağlıklı yaşama kıymetli bir katkı sunan faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi bünyesinde spor faaliyetlerini yürüten Spor A.Ş. tarafından düzenlenen Yaz Periyodu Spor Okulları’nın periyot sonu aktifliği gerçekleştirildi.

Her alanda olduğu üzere spor alanında da vizyon projeleri kente kazandıran spor ve atlet dostu Lider Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’nin Yaz Devri Spor Okulları Yaz Periyodu Spor Okulu Periyot Sonu Etkinliği’nde minikler ve gençlerle buluştu. Büyükkılıç, aktiflik alanına Türkiye’nin yerli ve ulusal gururu Togg ile geldi.

Anadolu Mükemmeller Diyarı Sukay Park’ta gerçekleştirilen aktifliğe Lider Büyükkılıç’ın yanı sıra Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan, Spor A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Somtaş, Spor A.Ş. eğitmenleri, öğrenciler ve velileri katıldı.

Büyükkılıç, aktiflik alanındaki alanlarda Spor A.Ş. Spor Okulları öğrencilerinin sportif faaliyetlerini inceledi. Öğrencilere eşlik eden Lider Büyükkılıç, gençlerle birlikte voleybol oynayıp, raket salladı ve günü anısına bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Veliler ile de sohbet eden Büyükkılıç, miniklerle yakından ilgilendi.

Etkinlikte alkışlar eşliğinde sahneye çıkan ve iştirakçilere hitap eden Lider Büyükkılıç, birlik beraberlik iletisi vererek, “Sizlerle birlikte olmak, ay yıldızlı Türk bayrağımızı daima birlikte dalgalandırmak, Mevla’m gönderden indirmesin, ezanlarımızı da susturmasın. Ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında daima birlikte azanlarımızla, devletimizle, milletimizle, inancımızla yaşamayı Mevla’m lütfetsin” dedi.

Büyükkılıç, çocuklarını Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş.’ye emanet eden velilere teşekkür ederek, “Her şeyden evvel sizlerin itimadına layık olmak ismine bizlere sevgili yavrularımızı emanet ettiğiniz için veliler olarak her birinize başka ayrı teşekkür ediyoruz. Uygun ki varsınız. Buraya severek, koşarak gelen Spor A.Ş.’mizin yapmış olduğu bu çalışmalarda yer almak suretiyle hem sağlıklı hem toplumsal istikametten kendisini geliştiren ve yaz devrini en verimli biçimiyle geçirmek suretiyle Pazartesi günü başlayacak olan eğitim periyoduna de hazırım diyerek arkadaşlarıyla buluşacak yavrularımıza hem teşekkür ediyor hem muvaffakiyetler diliyoruz” diye konuştu.

MERKEZ VE İLÇELERDE KÜLTÜR SANAT VE SPOR HİZMETİ

Büyükşehir Belediyesi’nin Spor A.Ş. ve KAYMEK A.Ş. marifetiyle Kayserililere sunduğu hizmetlerden kelam eden Lider Büyükkılıç, “Herkesin tabiatına uygun formuyla sporlar açısından her fırsatı veren yaz periyodunda sizlere verdiğimiz eğitim. 17 tesisimizde sizlere hizmet veriyoruz. Yetmiyor parklarımızda hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Yalnızca kent merkezinde bunu yapmıyoruz. Spor A.Ş.’miz bu hizmetleri verirken KAYMEK vasıtasıyla ilçelerimizin tamamında her birinde gençlik ve bayan merkezlerimiz var, spor merkezlerimiz var, yüzme havuzlarımız var, sevgili yavrularımıza elbette ki oralarda da bu hizmeti veriyoruz. Özcesi Kayseri’mizin her ilçesi merkeziyle birlikte cıvıl cıvıl, pırıl pırıl. Geleceğimiz olan, ümidimiz olan sevgili yavrularımız vasıtasıyla şenleniyor. Biz sizlere sağlıklı, başarılı ömürler temenni ediyoruz” sözlerini kullandı.

“KAYSERİ’MİZLE GURUR DUYUYORUZ”

Başkan Büyükkılıç, öğrenci dostu bir hizmet anlayışı ile eğitime verdikleri takviyeleri de hatırlatarak şunları söyledi: “Kayseri’miz yalnızca sanayi ve ticaret merkezi olarak anılsın istemiyoruz. Sporun da merkezi olsun, kültürün de merkezi olsun, eğitimde de en başarılı biçimde kendisinden kelam ettirsin. Kayseri’mizi en hoş formuyla anılması için gençlerimizi yüreklendirmek, sahiplenmek, gereksinimi olanlara da dayanak vermek hedefiyle 10 bin üniversite öğrencisine karşılıksız burs veriyoruz. Tam 40 milyon TL. 20 bin ilkokul, ortaokul, lise öğrencimize kırtasiye yardımı isminde para veriyor, bütçelerine dayanak oluyoruz. Gayemiz bu kentin huzurunu, güvenliğini, bu kentin olumlu olarak anılmasını ve tanıtılmasını daima bir arada sağlamak. Kayseri’mizle gurur duyuyoruz. İşte bu anlayış içerisinde geleceğin Mimar Sinan’larını yetiştirmek gayesiyle ay yıldızlı Türk bayrağına, vatanına, milletine, devletine bağlı, inançlı, sağlıklı, kültürel tarafıyla zenginleşmiş, özgüven içerisinde ben Kayseri’de yaşıyorum, Kayseri’de yetiştim deme onurunu taşıması temennisiyle tekrar her birinizin alnında öpüyorum sevgili yavrularımız. Sağlıklı, başarılı, huzurlu birçok yıllar diliyorum. Kışın da Erciyes Kayak Merkezi’ni unutmayalım, inşallah orada gerekli çalışmaları yaparak o spor alanında da yer alalım.”

BÜYÜKKILIÇ’TAN MİLLETLERARASI KAYSERİ YARI MARATONU’NA DAVET

Kayserilileri 24 Eylül Pazar günü düzenlenecek olan Mimar Sinan temalı 3’üncü Kayseri Yarı Maratonu’na davet eden Lider Büyükkılıç, “24 Eylül yarı maraton yarışımıza bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Sürpriz ödüllerimiz var. İnşallah 24 Eylül Pazar saat 9.30’da başlayacak. Ben de koşacağım, yarışacağız. Bekliyoruz” dedi.

Başkan Büyükkılıç, konuşmasının akabinde Spor A.Ş. Yaz Periyodu Spor Okulları’ndan mezun olan öğrencilere sertifikalarını takdim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir