Mustafa Destici: HÜDA PAR, Cumhur İttifakı’nda değildir

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Lideri Mustafa Destici tv100 canlı yayınında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

HÜDA PAR’ın AKP listelerinden seçime girmesini yanlışsız bulmadığını söyleyen Destici, HÜDA PAR içerisinden birtakım yöneticilerin ‘Hizbullah terör örgütü değildir’ telaffuzlarının yanlışsız olmadığını söyledi.

Destici’nin açıklamaları şöyle:

“HÜDA PAR’ın parti programında yazan olumsuzlara katılmıyorum lakin teröre ve şiddete bulaşmadığı sürece herkes fikrini söyleyebilir. Özerklik, ana lisanda eğitim üzere telaffuzlar fikir hürriyetidir. Kâfi ki bunları terör ya da şiddetle gerçekleştirmeye çalışmasınlar. Birebir HDP üzere. HDP eşittir HÜDA PAR değildir. HÜDA PAR’ın şu anda bir terör örgütüyle ilgili ilişkisi yoktur.

“YANLIŞ OLDUĞUNU SAYIN CUMHURBAŞKANINA İLETTİM”

HÜDA PAR içerisinden kimi yöneticilerin ‘Hizbullah terör örgütü değildir’ telaffuzları gerçek değildir. Terör örgütü hangi mensuba ilişkin olursa olsun terör örgütüdür. HÜDA PAR’ın AK Parti listelerinden seçime girmesi AK Parti’nin bileceği iş. Ben BBP olarak HÜDA PAR’la bu türlü bir işbirliği yapmam. Ben bunu yanlışsız bulmadığımı sayın Cumhurbaşkanına ilettim.

“MUHALEFETİN ELİNE KOZ VERİLDİ”

HÜDA PAR Cumhur İttifakı’nda değildir, yalnızca AK Parti listelerinden seçime giren bir partidir. HÜDA PAR’ın terörle ilişkilendirilmesine ait algı yapılıyor. Muhalefetin eline koz verildi. Ne getirir ne götürür bunun hesabı yapıldı mı bilmiyorum. Bu bizim ulusal görüşümüze uymuyor. Dediğim üzere ben bu türlü bir işi teğe bir yapmam.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir