SOL Parti’den Asi’ye karanfil

SOL Parti’nin zelzelenin 75’inci gününde Hatay’da ­düzenlediği yürüyüşle zelzelede hayatını kaybedenler anısına Asi Irmağı’na karanfiller ve defne yaprakları bırakıldı. SOL Parti Liderler Konseyi Üyesi Lider İşleyen, “Sözümüz var, Asi Irmağı’na düşen karanfile kelamımız var, bu topraklara damlayan göz yaşlarına kelamımız var; bundan sonra bu memleketi ayağa kaldırana kadar gayret edeceğiz. Hesaplaşacağız, ne vakit biliyor muşusunuz? Daima birlikte bu haramileri 14 Mayıs’ta sandığa gömeceğiz, göndereceğiz onları. Onlar bu memlekete yaptıkları kötülüklerin hesabını bir bir verecekler” dedi.

SOL Parti, bugün sarsıntının 75’inci gününde “Hatayı Tekrar Kuralım” sloganıyla “Halk Yürüyüşü” düzenledi. Partililer, Hatay’ın Defne ilçesinde bulunan Dayanışma Gönüllüleri Uyum Merkezi’nden Sevgi parkına yürüdü. Partililer ellerinde “Buradayız dayanışmayla kuracağız”, “Söz yetki karar Hatay halkına” yazılı pankartları taşıdı.

“ASİ IRMAĞINA KARANFİL BIRAKTILAR”

SOL Partililerin yürüyüşü sırasında sarsıntıda ömrünü yitirenler anısına Asi ırmağına karanfiller ve defne yaprakları bırakıldı. Karanfillerin ve defne yapraklarının atıldığı sırada köprüden “Kalbimizden selam sana ey Hatay” yazılı pankart açıldı. Partililer yürüyüşlerini Sevgi parkında sonlandırdı.

“ASİ IRMAĞINA DÜŞEN KARANFİLE KELAMIMIZ VAR… DAİMA BİRLİKTE BU HARAMİLERİ 14 MAYIS’TA SANDIĞA GÖMECEĞİZ, GÖNDERECEĞİZ ONLARI”

SOL Parti Liderler Konseyi Üyesi Başkan İşleyen, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Hatay’ın burada bir kalbi var, o kalbi yaratanlar var, enkazın altından kalkıp Hatay’ı ayağa kaldıracağız diyen arkadaşlarımız var. Bu ülkenin dört bir yanından gelip buraya can olmak için koşan kardeşlerimiz var burada. Birbirine tutunan birbirine sarılan bir avuç haraminin karşısına dikilen beşerler var burada. Hatay tekrar ayağa kalkacak, bu memleket tekrar ayağa kalkacak zira bu ülkenin devrimcileri var. Onların paranın, rantın peşindeyken, onlar çadır satarken, onların tarikatları çocuk kaçırırken, onların Diyanet’i burada enkaz altında sela okuturken, buraya can olmaya koşan beşerler işte onlar bu ülkeyi yine kuracak. Kelamımız var, Asi Irmağı’na düşen karanfile kelamımız var, bu topraklara damlayan göz yaşlarına kelamımız var; kaybettiklerimize kelamımız var. Bundan sonra bu memleketi ayağa kaldırana kadar uğraş edeceğiz. Hesaplaşacağız, ne vakit biliyor musunuz? Daima birlikte bu haramileri 14 Mayıs’ta sandığa gömeceğiz, göndereceğiz onları. Şunu bilsinler; onlar bu memlekete yaptıkları kötülüklerin hesabını bir bir verecekler. Hesap soracağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir