Togg’un Trugo şarj istasyon ağı için fiyat listesi belli oldu

Trugo ile Türkiye’de uçtan uça kesintisiz ve yüksek performanslı şarj ağı kurmak için yola çıkan Togg; Bursa, İstanbul, Samsun, Sakarya, Düzce, Ankara, Kocaeli, Van ve Denizli’de de kurulumlarını tamamladı.

Togg’un kısa ve uzun menzilli akıllı aygıtlarında kapasiteler menzile oranla değişiklik gösteriyor. Kısa menzilli Togg 52,4 kWh bataryasıyla 314 kilometre yol alabilirken uzun menzilli Togg 88,5 kWh bataryasıyla 523 kilometre yol gidebiliyor.

Trugo’da fiyatlar muhakkak oldu

Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi’nin şarj istasyonu ağı olan Trugo için fiyat listesi yayınlandı.

Buna nazaran, kW/s başına ünite fiyat 7,99 lira oldu. Böylelikle kısa menzilli ve uzun menzilli Togg’un kilometre başına ne kadar yakıt harcayacağı da belirli oldu.

Uzun menzilli Togg 707 liraya şarj edebilecek

Batarya kapasitesi 52,4 kWh olan 314 kilometre kısa menzilli Togg’un Şarj maliyeti Trugo istasyonlarında 418.6 lira olurken, kilometre başına harcadığı güç de 1,33 lira olacak.

88,5 kWs batarya kapasitesi bulunan 523 kilometre uzun menzilli Togg’un da şarj maliyeti 707.1 lira olacak ve kilometre başına harcadığı güç de 1,35 lira olarak gerçekleşecek.

Şarj tamamlandıktan sonra şarj istasyon alanının otopark olarak kullanılması halinde de dakikada 0,5 lira fiyat alınacak.

30 dakikadan daha az müddette sarj edecek

Trugo, yüksek performanslı şarj aygıtlarıyla bir bataryanın doluluk oranının 30 dakikadan daha kısa müddette yüzde 20’den yüzde 80’e ulaşmasını sağlıyor.

Cihazlarda, yüzde 100 yenilenebilir güç kaynakları kullanılıyor. Türkiye’deki tüm elektrikli araç sahiplerinin erişimine açık olan yüksek performanslı şarj ağı sayesinde kullanıcıların menzil sorunu ortadan kalkıyor.

Tüm elektrikli araç kullanıcıları, Türkiye genelinde kurulan şarj ağını Trugo taşınabilir uygulaması ve web sitesi üzerinden takip edebiliyor.

Kullanıcılar, Trugo taşınabilir uygulaması ile kendilerine en uygun istasyonu bulabilecek, şarj sürecini takip edebilecek, şarjın tamamlandığını görebilecek, geçmiş şarj uygulamalarına erişebilecek ve şarj ödemesini yapabilecek.

Togg nasıl şarj edilecek

Şarj süreci, Togg T10X dahil şarj aygıtlarıyla uyumlu şarj soketi kullanan tüm elektrikli araçlar için birebir etaplardan oluşuyor.

Kullanıcılar istasyona geldiğinde soketi araçlarına bağlayıp, taşınabilir uygulama ile şarj sürecini başlatabilecek ve diledikleri vakit bu süreci durdurup seyahatlerine devam edebilecek.

Şarj tecrübesi sırasında rastgele bir meseleyle karşılaşan kullanıcılar, 7/24 hizmet veren Trugo User Deva / Kullanıcı İlgi Merkezi’nden dayanak alabilecek.

Mobil uygulaması ve web sitesi de hizmet açıldı

Tüm elektrikli araç kullanıcıları, Türkiye genelinde kurulan şarj ağını Trugo taşınabilir uygulaması ve web sitesi üzerinden takip edebilecek. App Store ve Google Play üzerinden kullanıcıların hizmetine sunulan taşınabilir uygulama kullanıcılara sıkıntısız bir şarj tecrübesinin kapısını açıyor.

Kullanıcılar, Trugo taşınabilir uygulaması ile kendilerine en uygun istasyonu bulabilecek, şarj sürecini takip edebilecek, şarjın tamamlandığını görebilecek, geçmiş şarj uygulamalarına erişebilecek ve şarj ödemesini yapabilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir