Yaşlı kadının üzerine para atan şüphelinin ifadesi ortaya çıktı!

Ataşehir özel bir hastanede, sıhhat çalışanlarının hasta bayanın yüzüne para atarak hakaret ettiği imgeler toplumsal medyada büyük reaksiyon çekti. Yansıların akabinde hastanenin faaliyetleri durdurulurken, olaya karıştığı tespit edilen 7 kişi İstanbul’da, yaşlı bayanın üzerine para atan kuşkulu Ali Erata Samsun’da, bir kuşkulu de Bursa’da gözaltına alındı. Emniyetteki süreçlerinin akabinde şüpheliler adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden Ali Erata, Emrah Örgün, İlknur Kaya ve İrem Aysime Erol, ‘Beden bakımından kendini savunamayacak olan bireye eziyet’ kabahatinden sevk edildikleri sulh ceza hakimliği tarafından tutuklandı. Öbür 5 şüpheliden 3’ü isimli denetim koşuluyla özgür bırakılırken, 2 kuşkulu savcılık tabirinin akabinde hür bırakıldı.

“YAPTIĞIMIN HAKİKAT BİR DAVRANIŞ OLMADIĞININ FARKINDAYIM”

Görüntüler ağır bakım hastası bayanın üzerine para atan Ali Erata sözünde, “Ben hastanede yaklaşık 2 yıl 1 ay çalıştım. Genel ağır bakım sevisindeydim. Mağdurun üzerine para atan benim. Bahsi geçen hasta işe girdikten birkaç ay sonra hastanede yatmaya başladı. İşten çıkana kadar da uzun süre orada kaldı. Bu hastamızda alzheimer ve akciğer kanseri hastalıkları vardı. Hastanın kendisiyle ilgilenen bir akrabası yoktu, yalnızca biz ilgileniyorduk. Alzheimer hastası olduğu için nerede olduğunu, ne yaptığını daima unutuyordu. Kendisini meskeninde üzere hissediyordu. Biz de tedavi ederken ‘mizansen’ yollara başvuruyorduk. Görüntünün öncesinde hasta, ‘Kasadan paralarımı getir’ demişti. Bilgisayardan para fotoğrafıyla çıktı aldık. görüntüyü kimin çektiğini hatırlamıyorum, Görüntünün birinci dakikasından sonra kadraja Emrah isimli arkadaşımız girmişti. Taçlı görüntüde ben yoktum. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Yaptığımın gerçek bir davranış olmadığının farkındayım, pişmanım. Tutuksuz yargılanmama karar verilsin” diye konuştu.

“EZİYET İNSANLIK AYIBIDIR”

Şüphelilerden Emrah Örgün, hastanede 1 yıl ağır bakım servisinde çalıştığını ve görüntünün başında orada olmadığını tabir etti. Emrah Örgün tabirinde, olay ortaya çıkınca hastanenin 7 kişiyi işten çıkardığını belirtti. Yazılı beyanda bulunmadığı için de kendisinin de işten çıkarıldığını, kimseye eziyet edildiğini görmediğini belirten kuşkulu Emrah Örgün, “Eziyet insanlık ayıbıdır. Tutuksuz yargılanmama karar verildi” dedi.

Suçlamaları kabul etmeyen kuşkulu İlknur Kaya ise, çalıştığı müddet boyunca mağdura ve öteki hastalara yönelik rastgele bir eziyet, darp, makus muamele üzere hareketlere şahit olmadığını belirterek, “Geçmiş hayatını hatırlardı. Biz de geçmiş anılarını onunla konuşurduk. Orta sıra özel muhtaçlıklarını da, mümkün mertebe elimizden geldiğince giderirdik. Saçını boyardık, tarardık, makyaj yapardık, bahçeye indirirdik. Ben hatasızım, eziyet hatasını işlemedim. Tutuksuz yargılanmama karar verilsin” formunda söz verdi. Kuşkulu İrem Aysima Erol sözünde, yaşlı bayanın üzerine para atılan görüntünün çekildiği gün hastanede nöbetçi olduğunu ve bu olaya şahit olmadığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir