Çocuk İstismarı Davasında 14 Kişi Tutuklandı: 2 Sanık Serbest Bırakıldı

Zonguldak’ta 14 ve 16 yaşlarındaki 2 çocuğu fuhuşa teşvik ettikleri ve cinsel istismarda bulundukları teziyle 14 kişi tutuklanmıştı. Birinci celsede 2 tutuklu sanığın isimli denetimle tahliyesine karar verildi.

2 kız çocuğunun fuhuşa teşvik edildiği ve cinsel istismara maruz kaldığı argüman edildi

14 ve 16 yaşlarındaki 2 çocuğu fuhuşa teşvik ettikleri ve cinsel istismarda bulundukları teziyle tutuklanan 2 sanık hür bırakıldı.

Zonguldak’ta, geçen yıl nisan ayında yapılan operasyonda, yaşları 14 ve 16 olan 2 kız çocuğunun fuhuşa teşvik edildiği ve cinsel istismara maruz kaldığı teziyle 14 kişi tutuklandı.

Mahkeme eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ertelendi

Küçük yaşta çocuğun fuhşa teşviki, aracılık ve çocuğun cinsel istismarı savlarıyla suçlanan 14’ü tutuklu 24 sanığın yargılanmasına pazartesi günü, Zonguldak 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde başlandı.

40 saatten fazla süren birinci celsede sanıkların, istismara uğrayan çocukların ve şahitlerin tabiri alındı. 4’üncü günün sonunda mahkeme heyeti 2 tutuklu sanığın isimli denetimle tahliyesine karar verdi.

Diğer 12 sanığın tutukluluk halinin ise devamına karar verildi. Mahkeme eksiklerin giderilmesi için duruşmayı ertelendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir