Kendini Polis Olarak Tanıtan Suriyeliler, 3 Milyon TL Dolandırdı

Muğla’da yaşayan N.B. (62), telefonda kendini polis olarak tanıtıp ‘İsminiz hırsızlık olayını karıştı’ diyen dolandırıcılara 3 milyon pahasında döviz, para ve altınını kaptırdı. Polisin Şanlıurfa, Konya ve İzmir’de düzenlediği operasyonda gözaltına alınan Suriye asıllı 3 kuşkulu tutuklanırken, meskenlerinde bulunan altınların bir kısmı ise sahibine teslim edildi. 

Muğla’nın Ortaca ilçesinde yaşayan N.B.’yi, 30 Aralık günü arayan bir kişi, kendisini polis olarak tanıtıp ‘İsminiz hırsızlık olayına karıştı.

Olayı aydınlatmamız için elinizdeki paraların seri numaraları ile altınları karşılaştırmamız gerekiyor. Karşılaştırmadan sonra size teslim edeceğiz’ dedi.

Telefondaki şahsa inanan N.B., 140 bin dolar, para ve altınları, meskene gelen bireye teslim etti.

N.B., daha sonra kendisini hiç kimse aramayınca dolandırıldığını anlayarak polise şikayette bulundu. Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde çalışma başlatan Muğla Vilayet Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi takımları, etraftaki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.

Ekipler, şüphelilerin Suriye asıllı Remoun Kadmous (29), İbrahim Khalkf (29) ile Salih El Devriş (28) olduğunu belirledi. Oluşturulan özel takım tarafından Şanlıurfa, Konya ve İzmir’de düzenlenen operasyonlarla gözaltına alınan 3 kuşkulu, Muğla’ya getirildi.

Polisteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen 3 kuşkulu de tutuklandı. Şüphelilerin konutlarında bulunan altınların bir kısmı sahibine teslim edilirken, para ve dolarlar ise bulunamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir